Red Bull Sea to Sky’da Şampiyon Graham Jarvis!

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Tecrübenin diğer adı Graham Jarvis, 2015’in ardından bu yıl da Dağ Yarışı’nı kazanarak Red Bull Sea to Sky’ın kralı oldu.

Red Bull Sea to Sky, Plaj Yarışı ve Orman Yarışı’nın ardından, bugün yapılan final niteliğindeki Dağ Yarışı’yla sona erdi.

İlk gününü Billy Bolt, ikinci gününü ise Wade Young’ın en önde bitirdiği yarışın son gününde ise tecrübe farkı ortaya çıktı. Plaj Yarışı’nda beşinci, Orman Yarışı’nda ise dördüncü olan Graham Jarvis ilk iki günü sakin ve sessiz geçirdikten sonra asıl performansını Dağ Yarışı’na saklamıştı.

Değişen hatta zorlaşan parkurlara rağmen Dağ Yarışı’nda farkını bir kez daha ortaya koyan tecrübeli İngiliz yarışın sonlarına doğru liderliği ele geçirerek 03:45:38’lik derecesiyle Red Bull Sea to Sky’ı kazanmayı başardı. Jarvis’in ardından ikinciliği bir başka tecrübeli isim, İspanyol Mario Roman (03:47:00) elde ederken, dünün galibi ve bugünün de en başarılı isimlerinden olan Wade Young (03:47:20) ise podyumu tamamlayan isim oldu.

Graham Jarvis yarış sonrasında verdiği röportajda ilk iki günkü yarışlarda aldığı sonucun önemli olmadığını asıl Dağ Yarışı’na odaklandığını söylerken, artık kendisinin yaşlandığını ve gençlerin yoğunlukta olduğu bir yarışta galip gelmenin ayrıca iyi hissettirdiğini söyledi. Bu yıl tüm yarışçıların iyi hızlı olduğunu belirten Graham, onların arasından sıyrılıp birinci olmanın da kendisi için değerli olduğunu ekledi. “Tecrübem bana yardımcı oldu. Dağ Yarışı’nda deneyimi olmayan genç isimlerin yaptıkları hatalardan iyi faydalandım.”

Bir yıllık aranın ardından yeniden Türkiye’ye dönüp kazanan Jarvis “Geçen sena takım kararı nedeniyle gelememiştim. Ama şimdi yeniden burada olmak ve yeniden kazanmak harika,” diyerek sözlerini sürdürdü.

Final niteliğindeki Dağ Yarışı sabah saatlerinde yoğun bir seyirci ilgisi altında plajdan verilen startla başladı. Dün yapılan Orman Yarışı’nın sıralamasına göre on yarışçılı gruplar halinde Dağ Yarışı’na başlayan endurocular, Tahtalı Dağı’na doğru yola çıkarken harika doğa manzaraları eşliğinde bir rekabete giriştiler. Zorlu parkurları aşıp 2365 metre yüksekliğindeki finiş noktasına gelindiğinde ise yarışa katılan tüm sürücüler kendilerini galip gibi hissediyordu.

redbullseatosky.com