Kullanım Şartları

Motoaktuel.com, motosiklet üzerine yazıların yazıldığı ve yorumlanıp tartışıldığı bir serbest kürsüdür. Amacı motosikleti daha iyi tanıtmak, sevdirmek, motosiklet kültür ve bilincininin oluşmasında en iyi şekilde destek vermektir. Bu sebeple motosiklet ve motosiklet ile alakalı konular üzerine yazı yazılmalı, yorum yapılmalıdır.

Yorum yazarken yorum içinde verdiğiniz bilgi birebir olarak, bir websitesinden, kitaptan, cd, video, vb. kaynaktan alındıysa mutlaka kaynağını belirtiniz. Kaynağı belirtilmeden gönderilen yazı, resim, video vb. bilgilerin yasal sorumluluğundan Motoaktuel.com sorumlu tutulamaz.

Motoaktuel.com bloğuna yazılan yorum içeriklerinden yorumu yazan kişi sorumludur. Herhangi bir suç işlenmesi durumunda yazı yazan kişi bunun sorumluluğu altındadır.

Yorum yazarken yorum içinde telefon numarası, msn adresi, elektronik posta adresi gibi özel bilgilerinizi vermemenizi tavsiye ederiz. Genel erişime açık bir alanda açık olarak paylaştığınız bu tip bilgilerinizin 3. şahısların eline geçmesinden Motoaktuel.com sorumlu tutulamaz.

Motoaktuel.com blogları bilgiyi paylaştırarak çoğaltmak adına hizmet vermektedir. İçeriklerde yer alan kişiler, firmalar blog sayfalarını takip etmiyor olabilir. Lütfen firmalar ve/veya kişiler ile ilgili istek, öneri ve şikayetlerinizi firmaya ve/veya kişiye doğrudan ulaşarak yapınız.

Yorumlar gerek görüldüğü halde Motoaktuel.com tarafından silinebilir.

Özellikle teknik bilgiler içeren makalelerde yer alan her türlü bilginin kullanımından doğabilecek maddi ve manevi zararlardan Moto Aktüel, yöneticileri, editörleri sorumlu tutulamaz. Üye veya Ziyaretçi bu sitedeki bilgileri kullanmakla bunu peşinen kabul eder. Unutmayınız ki bu işlemler teknik bilgi ve eğitim gerektirmektedir. Hiçbir bilgi yetkili servis tarafından yapılacak işlemlerin yerini tutamaz. Siteden öğreneceğiniz bilgileri kullanarak tek başınıza aracınıza bu tarz teknik müdaheleler yapmayınız. Buradaki bilgiler sadece bilgilendirmek, çalışma sistemlerini anlatmak, aracınızı teknik olarak tanıtmak ve eğitimli kişilere yeni bilgiler vermek amaçlıdır.

YASAKLAR

– Pornografik yazı, website linki, video, resim, vb. dosyaları koymak ve/veya indirme linki vermek,
Lisanslı yazılımların warez linklerini, crack, virüs dosyası vb. yasadışı dosyalar hakkında yazışmak,
yazılım suçlarını teşvik etmek, desteklemek ve/veya indirme linki vermek,

– Firma, kurum, kişi hakkında suç oluşturabilecek, hakaret, küfür, aşağılama, iğneleyici yazı, afiş, resim, video koymak ve/veya indirme linkini vermek,

– Lisanslı müzik, film, video, eKitap, resim koymak ve/veya indirme linki vermek,

– Din, mezhep, ırk vs. konularda bölücü yorum yapmak, yazı yazmak, hakaret etmek, aşağılamak, afiş, resim, video koymak ve/veya indirme linki vermek,

– Politik, parti propogandası, afiş, resim, yazı, video koymak ve/veya indirme linki vermek,

– Yasadışı örgüt yayınları, resim, afiş, müzik, video vb. materyal koymak ve/veya indirme linki vermek.

Üye veya ziyaretçi, motoaktuel.com ve bağlı sitelerini ziyaret ederek yukarıda bahsi geçen kurallarının hepsini peşinen kabul etmiş sayılır.