Sea to Sky’da Mario Roman Yazdı!

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Antalya’nın Kemer ilçesinde, bu yıl 10’uncusu düzenlenen Sea to Sky ekstrem enduro yarışının galibi İspanyol sporcu Mario Roman oldu.

Türkiye Motosiklet Federasyonu, Kemer Belediyesi, Antalya Yaşam Hastanesi, Olympos Teleferik ve Rixos Sungate’nin destekleriyle Kemer Enduro Motosiklet Kulübü tarafından 10’uncusu düzenlenen Sea to Sky Çamyuva plajında ‘0’ rakımdan 2.365 metrelik Tahtalı Dağı’nın zirvesinde tamamlandı. Dört günlük Sea to Sky’ın en zorlu etabı olan dağ etabı Çamyuva sahilinden başladı. Sporcular ardından Kesmeboğazı’ndaki dere yatağında su içinden ve kayaların arasından geçti. Ardından ormanlık alandan Ovacık, Yayla Kuzdere, Belen Yaylası, Çukur Yayla gibi noktalardan geçti. Zorlu parkurda sporcular Antalya’nın zirvesi olarak adlandırılan 2.365 metrelik Tahtalı Dağı’nın zirvesine ulaştı.Dağ etabını İspanyol Mario Roman kazanırken, ikinciliği Wade Young (G.Afrika), üçüncülüğü ise 44 yaşındaki İngiliz Graham Jarvis elde etti.

Yarış sonrası zirvedeki ödül törenine Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Kemer Enduro Motosiklet Kulübü Başkanı Semih Özdemir ve davetliler katıldı.

8 TÜRK ALTIN MADALYAYA UZANDI

28 ülkeden 260 sporcunun katılımı ile yapılan Sea to Sky’da Türkiye Şampiyonalarında mücadele eden endurocularda yer aldı. Dört gün boyunca üstün performans gösteren endurocularımız finişe ulaşmayı başardı. Sea to Sky’da; Bayram Uysal, Yunus Mor, Şaban Özdemir, Rafet Karakuş, Çağrı Aslan, Yunus Muşmul, Gökhan Kart ve Özgür Sarvan 2.365 metrelik zirveye çıkarak altın madalyanın sahibi oldular.

KANYONDAN ROMAN ÇIKTI!

35 kilometrelik kanyon etabında sporcular, kanyon içerisindeki su birikintilerinin içerisinden, kayalıkların arasından, tahta köprülerin üzerinden ve patikalardan geçerek dereceye girmeye çalıştı. Kanyon içerisindeki ıslanan kayaların üzerinden geçen sporcular zaman zaman zor anlar yaşadı. Bazı sporcular düştü, bazılarına da çevredeki görevliler yardım etti. Kanyon etabında İspanyol Mario Roman birinci gelirken, ikinci sırayı İngiliz Graham Jarvis aldı. Üçüncülüğü ise Günef Afrikalı Wade Young kazandı.

ORMAN ETABINI YOUNG KAZANDI

Sea to Sky’ın orman etabı Kesmeboğazı’nda yapıldı. Sporcular sırasıyla Ovacık, Gedelme ve Sumakseneri’ni geçerek, tekrar Kesmeboğazı’nda yarışmayı tamamladı. Sporcular etap boyunca ormanlık arazilerin yanı sıra dağlık alanlarda ve Kesmeboğazı’nda kayalıkların arasından geçti. Yarışçılar son olarak ise yine Kesmeboğazı’nda dere yatağının içerisinden geçerek final noktasına ulaştı. Orman yarışını Güney Afrikalı Wade Young kazanırken, ikinciliği İngiliz Gram Jarvis kazandı. Yarışın üçüncülüğünü ise İspanyol sporcu Mario Roman elde etti.

PLAJ YARIŞI BÜYÜK ÇEKİŞMEYE SAHNE OLDU

Kındılçeşme sahilinde yapılan plaj etabına dünyanın en iyi sporcuları da katıldı. Etapta sporcular kütüklerin üzerinden, kayaların arasından, kum tepelerinden ve traktör lastiklerinin üzerlerinden geçerek dereceye girmeye çalıştı. Sabah saatlerinde etkili olan yağmur nedeniyle ıslanan parkurda bazı sporcular zaman zaman zor anlar yaşadı. İki kilometrelik plaj etabını Güney Afrikalı Wade Young kazandı. İspanyol Mario Roman ikinci oldu. Üçüncülüğü ise Çekya’dan David Cyprian elde etti.

TMF