Yamaha’nın yarışması sonuçlandı ve Nmax Onun Oldu!

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Yamaha Motor Türkiye’nin düzenlediği ve finalinde bir kişinin NMAX 155 kazandığı “NMAX Benim Olacak”yarışması sonuçlandı. İstanbul’da düzenlenen keyifli, bir o kadar da zorlu etapların yer aldığı yarışma sonunda Mustafa Çağdaş Çatlıoğlu NMAX 155’i kazandı.

Yamaha’nın özgür ruhlu, meraklı, keşfetmeyi seven yarışmacıları, İstanbul’un tarihi semtlerini keşfe çıkartan rotada kendilerini 9 gün boyunca heyecan verici bir temponun içinde buldular. Katılımcılar yarışma boyunca kendilerine verilen şifreleri çözüp, görevleri yerine getirerek renkli ve eğlenceli görüntüler ortaya çıkmasına sebep oldular. İstanbul’un farklı noktalarında verilen görevler sonucunda 9 etap ve 9 ipucunu birleştirenler arasından en yüksek puana sahip 19 kişi finale kalmaya hak kazandı. 12. günün sonunda Yamaha Riding Academy’de gerçekleşen finalde hafıza, yetenek ve hız faktörlerinin yer aldığı 2 etaptan oluşan yarışma sonucunda rakiplerini geride bırakan Mustafa Çağdaş Çatlıoğlu NMAX 155’i kazandı.

Motosiklet pazarına sunduğu mükemmel teknoloji ve tasarıma sahip modellerle motosiklet severlere keyif ve heyecan yaşattıklarını belirten Yamaha Motor Türkiye Başkanı Masashi Ogawa, bu yarışma ile Türkiye’de bir ilke imza attıklarını belirtti. Ogawa, sözlerini “şehir içi kullanımı artırmayı ve motosikleti bir yaşam tarzı olarak benimsetmeyi amaçlıyoruz. Düzenlediğimiz bu tür etkinliklerle müşterilerimize dokunup onların motosikletten keyif almalarını amaçlıyoruz” dedi.

Günlük ulaşımdan fazlasını sunan yeni NMAX 155…

Yamaha’nın Urban Mobility segmentinde yer alan NMAX 155, şehir yaşamında istediğiniz gibi hareket etme özgürlüğü verirken, yaşanılan şehri farklı bir açıdan görme şansı sunuyor. Şehir içi yolculuğa yönelik tasarlanan scooter, günlük ulaşım ihtiyacından çok daha fazlasını karşılıyor. NMAX 155, daha hızlı ulaşım ve daha heyecanlı geziler için her yönüyle sportif ve heyecan verici bir sürüş deneyimi yaşatıyor. NMAX 155 Mayıs ayı itibari ile Yamaha Motor Türkiye bayilerinde yerini alıyor.

Güçlü ve ekonomik yeni nesil Blue Core teknolojisi ile donatılan yeni NMAX 155, geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan ve büyük başarı elde eden NMAX 125’in daha yüksek kapasiteli bir modeli. Aynı ailedeki 125cc’lik modelden daha yüksek performansa ve daha çabuk hızlanma özelliğine sahip olan NMAX 155, kullanıcılara daha fazla seçenek sunulmasını sağlarken Yamaha’nın büyüyen Urban Mobility serisini güçlendiriyor. Gücünü, Urban Mobility sınıfındaki tüm scooter’lar arasında en gelişmiş tasarımlardan biri olan, Blue Core teknolojisine sahip yeni geliştirilmiş tek silindirli, 4-zamanlı, sıvı-soğutmalı, 4-supaplı yakıt enjeksiyonlu motordan alıyor. Yüksek güç üretimi ve düşük yakıt tüketimi bu Blue Core teknolojisinin en belirgin özelliği… Blue Core teknolojisi, NMAX 155 sürücüsüne sadece daha iyi hızlanma ve maksimum hız sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yakıt ekonomisini daha iyi hale getirirken, her yönden daha iyi sürüş deneyimi sunuyor.