Sakarya’dan sonra ikinci durak Diyarbakır

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Türkiye’ye de motosiklet yarışlarına gönül veren genç yetenekleri ortaya çıkarmak amacıyla çeşitli illerde gençlerle bir araya gelerek onları hayallerine bir adım daha yaklaştırıyor. Sakarya’dan sonra ikinci durak Diyarbakır…

Yamaha Motor Türkiye, Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ile birlikte Diyarbakır Şehit Süleyman İyikul Ortaokulu’ndaki gençleri motosikletle buluşturdu. Gençlerle yakından ilgilenen, yarış hayatı hakkında merak ettikleri tüm soruları yanıtlayan Kenan Sofuoğlu, Yamaha R25 ile gençlere kısa sürüş deneyimleri yaşattı. Yamaha’nın hedefi, Anadolu’da motosikletle tanışma fırsatı yakalamayan gençlerle bir araya gelmek, ulaşmak istedikleri hedefte onlara destek olmak ve motive etmek.

Sektörü ürün ve hizmetlerle geliştirmeye devam ederken yürüttüğü projelerle de Türkiye’de ilklere imza atan Yamaha, Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ile   KNN54& Yamaha bLU cRU ‘Yeni Nesil Yarışçı Yetiştirme Programı’nıbu yılın başında hayata geçirdi. 13-16 yaş aralığındaki yetenekli gençler bu programda Kenan Sofuoğlu’ndan eğitim alarak R3 bLU cRU Challenge’da yarışma hakkı elde edecekler. Halen eğitimlerin devam ettiği ve gençlerin kıyasıya rekabet ettiği süreçte okul aynı zamanda çeşitli illerde motosikleti yakından görmek ve bilgi almak isteyen gençlerin yanına gidiyor. İlk buluşmayı Sakarya’da gerçekleştiren Yamaha’nın ikinci durağı Diyarbakır oldu. 

Amaç Türkiye’nin dört bir yanındaki yarış tutkunu gençlere ulaşmak.

KNN54& Yamaha bLU cRU ‘Yeni Nesil Yarışçı Yetiştirme Programı’nı hayata geçirdikleri günden bu yana gelen yoğun başvurulardan oldukça mutlu olduklarını ve bunun motosiklet sektörünün geleceği açısından umut verici bir gelişme olduğunu belirten Yamaha Motor Türkiye Genel Müdür’ü Bora Cansever “Diyarbakır’da gençlerin motosiklete olan ilgisine ve heyecanına ortak olmak bizi daha fazla motive etti. Hayata geçirdiğimiz bu program ile de genç yetenekler ile buluşup onlara fırsat sunmaya devam edeceğiz. Bu proje kapsamında Anadolu’nun çeşitli illerindeki gençlere de ulaşarak fırsat eşitliği çerçevesinde hareket edeceğiz. Gençlere fırsat verildiği takdirde, yeteneklerini gösterebilecekleri alanlar yarattığınızda biliyoruz ki bu topraklardan nice şampiyonlar çıkacak. Ayrıca Kenan Sofuoğlu’ndan eğitim alıp R3 bLU cR Challenge’da yarışma fırsatı elde etmek için İstanbul’daki sürüş okulumuzda eğitimler sürüyor. Türkiye’nin dört bir yanından gelen başvurular oldu ve halen de devam ediyor. Gençlerin heyecanı ve hırsının yanında ailelerinin desteği bizi çok mutlu etti. Bu ilgi ve ailelerin desteği motosiklete yönelik olumsuz algının da oldukça azaldığını gösterdi” dedi.

Sofuoğlu tecrübelerini gençlerle paylaşıyor.

Gençleri spora teşvik etmek, yeni yetenekleri ortaya çıkarmak ve başarılı gençleri desteklemek amacıyla başlatılan ‘Spora Gönül Ver’ projesi kapsamında Yamaha Motor Türkiye işbirliği ile KNN54& Yamaha bLU cRU ‘Yeni Nesil Yarışçı Yetiştirme Programı’nı hayata geçirdiklerini söyleyen Kenan Sofuoğlu “Gönül verdiğim spor dalında gençlere ön ayak olmak ve onları

desteklemek beni çok mutlu ediyor. Bu spora başladığım yıllarda imkansızlıklar içinden sıyrıldım ve şampiyon oldum. Şimdi yaşadığım tüm zorluklar sonrasında elde ettiğim tecrübeleri gençlerle paylaşıyorum. KNN54& Yamaha bLU cRU ‘Yeni Nesil Yarışçı Yetiştirme Programı’nı tecrübelerimi aktardığım önemli bir platform oldu. Bugün Diyarbakırlı gençlerin mutluluğunu görmek paha biçilmezdi. Sordukları sorular, gösterdikleri ilgi çok doğru yolda olduğumuzun kanıtı ” dedi. 

KNN54 & Yamaha Yarış Okulu kayıtları başladı, son kayıt tarihi 15 Nisan…

R3 bLU cRU Challenge ve dünya şampiyonalarında yarışmak için büyük bir fırsat sunan KNN54& Yamaha bLU cRU ‘Yeni Nesil Yarışçı Yetiştirme Programı’nı için kayıtlar www.yamaharidingacademy.com adresi üzerinden, 15 Nisan’a kadar yapılabilecek. Proje kapsamında yarışa gönül veren 13-16 yaş aralığındaki gençler, Kenan Sofuoğlu gözetiminde eğitim alarak, geleceğin ünlü yarışçıları arasına girme fırsatı yakalayacak. İlk eğitimi Yamaha Riding Academy’nin deneyimli eğitmenlerinden alacak gençler arasından başarılı olan ve ön elemeden geçen 10 yetenekli isim Kenan Sofuoğlu’ndan eğitim alma hakkı kazanacak. Yamaha YZF-R25 ile Kenan Sofuoğlu’ndan pist eğitimi alarak, süreci başarıyla tamamlayan gençler, Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Yamaha R25 Cup yarışlarına katılma hakkı kazanacak. Aynı zamanda yarışlarda derece alan gençler Yamaha’nın dünya genelinde on-road ve off-road sürüş eğitim programı bLU cRU nun düzenlediği ‘R3 bLU cRU Challenge’da yarışma hakkı elde edecekler. Bir sonraki adımdaki hedefleri ise Superbike WorldSSP 300 olacak.