Yamaha’nın 2018 modelleri Eicma’da tanıtıldı

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

YAMAHA 2018’İN MERAKLA BEKLENEN MODELLERİNİ EICMA’DA TANITTI

Milano’da düzenlenen Eicma Motosiklet Fuarı bu yıl da motosiklet dünyasının ilgisini üzerine çekti. Yamaha, dünyanın dört bir yanındaki sürücülerin ilgi odağı haline dönüşen Scooter, MT ve Sport Heritage serilerinin yeni motosikletlerini Eicma’da meraklıları ile buluşturdu. Yamaha’nın ilk 3 tekerlekli motosiklet modeli olarak geliştirdiği NIKEN fuara damga vuran modeller arasında yerini aldı.

Dünyanın en prestijli fuarlarından biri olan Eicma’da Yamaha, kendini gerçek “Duyguların Öncüleri” olarak kanıtlayan yeni modellerini tanıttı. “Geleceği Şekillendirmek” isteyen motosiklet severler tarafından büyük ilgi gören 3 tekerlekli motosikleti NIKEN, gecenin ilgi odağı oldu.  Türk motosiklet tutkunları ise Yamaha’nın yeni aktörleri ile Şubat ayında gerçekleşecek Moto Bike Expo’da yakından tanışma fırsatı yakalayacaklar.

MT-09 SP geliyor…

MT serisi, motosiklet sürücülerine her sürüşten en iyi şekilde faydalanma fırsatı vermeye yönelik bitmeyen bir macera sunuyor. Bu maceranın heyecanı, ilk sezonunda büyük bir satış başarısı gösteren yeni MT-09’un piyasaya sürülmesinden yalnızca bir yıl sonra Hyper Naked segment, yeni MT-09 SP’nin piyasaya sürülmesi ile daha da büyümeyi hedefliyor.

Tracer 900 rekabetçi fiyatla satışa çıkacak.

Yamaha tasarım ekibi, Tracer 900’ün çok sevilen güçlü yönlerini ve değerlerini geliştirmeye odaklanırken, uzun yol deneyimi amaçlayan müşterileri için çeşitli güncelleme ve değişiklikler de sunuyor. 2018 yılı için Yamaha’nın Sport Touring ürün yelpazesine katılan Tracer 900 GT, standart premium özellikler ile birlikte gelen yeni bir model. Tracer 900’den geliştirilen ve aynı teknik özellik yükseltmelerini paylaşan Tracer 900 GT, Sport Touring severlere en üst düzey seyahat paketini rekabetçi fiyatlarla sunacak şekilde tasarlandı.

Yeni YZF-R1, bugünün en gelişmiş Supersport modellerinden biri olarak gösteriliyor.

YZF-R1M, şimdiye kadar Yamaha tarafından üretilen en ileri teknoloji motosikleti olduğunu iddia ediyor. Vites küçültme ve vites büyütme sırasında kesintisiz değiştirme olanağı sağlayan güncellenmiş Hızlı Vites Değiştirme Sistemi (QSS) ile donatılan 2018 YZF-R1, çapraz düzlemli motoru ve doğrudan MotoGP yarış motosikletlerinden geliştirilen elektronik kontrol teknolojisi ile hız tutkunlarına tam sürüş potansiyellerine ulaşma fırsatını sunuyor.

Adventure bölümündeki en yeni modeli XT1200ZE Super Ténéré Raid Edition…

Yamaha, T7 konseptinin yarattığı dünya çapındaki ilgiden esinlenerek, olumlu geribildirim ve cesaret verici değerlendirmelerle, Ténéré 700 World Raid’i yarattı ve bu model son modelin geliştirilmesinde örnek model oldu. Yamaha Eicma’da, Adventure bölümündeki en yeni modeli XT1200ZE Super Ténéré Raid Edition’ı tanıttı ve bu rekabetçi kategorideki en dayanıklı ve yetenekli geniş kapasiteli modellerden biri olarak sunuldu. Bu son modelin yüksek özellikleri, Ténéré 700 World Raid’in geliştirilmesinden esinlenildi.

2018 yılında Tricity 125 ve Tricity 155 yeni renkleriyle alıcıyla buluşuyor.

Heyecan verici NMAX 125 ve NMAX 155, hızlı akselerasyon ve scooter ekonomikliği, pratikliği ve sportif çevikliğiyle şehir içi ulaşıma eğlenceyi geri getiriyor. 2018 yılında NMAX 125 ve NMAX 155 yeni renk seçenekleri ile satışa sunulması hedefleniyor.  D’elight 125, Yamaha’nın ürün yelpazesinde bulunan en hafif 125cc scooter olarak, seyahat etmenin kolay ve eğlenceli yollarını arayan geniş bir kitleye daha uygun fiyatlı ulaşım sağlıyor.