Yamaha, Kenan Sofuoğlu önderliğinde geleceğin yarışçılarını yetiştirecek

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Kando felsefesi ile etkileyici tasarımlar ve öncü teknolojiler geliştirmeye odaklanan Yamaha, 2019 yılında da sektöre heyecan katmaya devam ediyor. Yamaha Motor Türkiye bugün kapılarını açan ve Pazar gününe kadar ziyarete açık olacak Motobike İstanbul Fuarı’nda tüm yeniliklerini motosiklet severlerle buluşturacak. Fuarın ilk günü heyecan verici motosikletlerin sergilendiği stantta önemli bir projenin de duyurusu gerçekleşti. Yamaha, Kenan Sofuoğlu önderliğinde geleceğin yarışçılarını yetiştirmek üzere KNN54 & Yamaha Yarış Okulu’unu hayata geçirerek, dünya yarışlarına yetenekli yarışçılar çıkaracak.

Sektörü ürün ve hizmetlerle geliştirmeye devam ederken yürüttüğü projelerle de Türkiye’de ilklere imza atan Yamaha, Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ile “Spora Gönül Ver Projesi” kapsamında KNN54 & Yamaha Yarış Okulu’nda yarış eğitimlerine ve R25 Cup yarışlarına başlıyor. Motobike İstanbul Fuarı Yamaha Motor standında proje detaylarını açıklayan Kenan Sofuoğlu “bu projeye öncülük eden ve genç yarışçıların önünü açan Yamaha Motor’a çok teşekkür ediyorum. Diğer markalarında bu sektöre katkı sağlayacak projeler üreterek taşın altına ellerini koymalarını bekliyorum. Benim spor yaptığım dönemlerde ilgi çok yoğun değildi. Şimdi bu ilginin doğru değerlendirilebilmesi için sektörün de elinden geleni yapması gerekir. Yamaha’nın desteği bu açıdan çok önemli” dedi.

Proje kapsamında yarışa gönül veren 13-16 yaş aralığındaki gençler, idolleri Kenan Sofuoğlu gözetiminde eğitim alıp, geleceğin ünlü yarışçıları arasına girmek için ilk adımlarını atacaklar.

 “Yamaha YZF-R25 ile Kenan Sofuoğlu’ndan pist eğitimi alarak, süreci başarıyla tamamlayan yetenekler, Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen yarışlara katılma hakkı kazanacaklar. Aynı zamanda yarışlarda derece alan gençler Yamaha’nın dünya genelinde on-road ve off-road sürüş eğitim programı bLU cRU nun düzenlediği ‘R3 bLU cRU Challenge’da yarışma hakkı elde edecekler. Bir sonraki adımdaki hedefleri ise Superbike WorldSSP 300 olacak.

Yamaha yeni model ve projelerle sektöre değer katacak

Zengin model ve sınırsız kişiselleştirme olanağı sağlayan aksesuar çeşitliliğinin yanı sıra, ikinci el ve Yamaha Kasko gibi sektörde ilklere imza atan özel hizmetleriyle fark yaratan marka, müşteri odaklı hizmet stratejisiyle beklentilerin ötesine geçiyor. 2018 yılını kullanıcıların kalplerine dokunan, duygularına öncülük eden, kaliteli ürünler ve hizmetler sunarak başarıyla tamamladıklarını belirten Yamaha Motor Türkiye Genel Müdürü Bora Berker Cansever “2019’da da yeni hizmet yatırımlarımız ve sektörün gelişmesine destek olacak önemli projelerimiz hayata