Yamaha Riding Academy Zabıtalara Eğitim Verdi

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Yamaha Riding Academy’nin deneyimli eğitmenleri Esenyurt Belediyesi Zabıta Motorize Grubu’na Necmi Kadıoğlu Stadyumu otoparkında motosiklet sürüş teknikleri üzerine teorik ve pratik eğitim verdi.

Yoğun tempoda çalışan, mesaileri süresince motosiklet kullanan zabıtalar trafik ve stres gibi etmenlerle başa çıkarken güvenli ve doğru motosiklet kullanmak için çaba sarf ediyor. Trafikte hem görevlerini yapıp hem de motosiklet sürmeye çalışan zabıtalara Yamaha Riding Academy eğitmenleri, doğru motosiklet kullanımı, güvenli sürüş, motosikletin teknik özellikleri, sürüş yeteneklerinin nasıl değerlendirebileceğinin fark edilmesi, sürüş sırasında aniden karşılaşabilecek olası tehlikeleri ya da engelleri tanıma ve ortadan kaldırma yöntemlerini aktardı.

Yamaha Motor Türkiye, doğru ve bilinçli kullanıldığı takdirde, motosikletin hayatımızı zenginleştirecek, yaşam kalitemizi arttıracak bir araç olduğu bilincini yaymak amacıyla, 2010 yılında Yamaha Rading Academy’i kurdu. Her yıl amatör ya da tecrübeli yüzlerce kullanıcıya ulaşan Yamaha, motosiklet kullanımı ve bilincini arttırmaya yönelik bir eğitim hareketi yürütüyor.