Jetler Karadeniz’in Dalgalarına Meydan Okudu

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası 2’nci ayak yarışları Düzce’nin Akçakoca İlçesi’nde yapıldı.

15-16 Temmuz tarihlerinde yapılması planlanırken darbe girişimi nedeniyle 3-4 Eylül tarihlerine ertelenen şampiyona Çınar Plajı’nda gerçekleştirildi. Düzce Valiliği, Akçakoca Kaymakamlığı, Akçakoca Belediyesi ve Akçakoca Turizm ve Tanıtma Derneği desteğinde düzenlenen şampiyonaya 22 sporcu katıldı.

Renkli görüntülerin yaşandığı yarışlar sonunda Bayanlar Kupası’nda Yasemin Usta, Şenay Cankurt, Standart jet 179 BG’de Melih Şalpat, M.Hayri Yorgancı, Hakan Akgün, Standart jet 180 BG ve TMF Kupası’nda Derin Sağun, Özkan Piro, Kahraman Aktaş, Drag sınıfında Kaan Şanver, Hakan Akgün, Derin Sağun, Flyboard’da Kahraman Aktaş ve Uğur Piro dereceye giren isimler oldu. Flyboard yarışında sporcular Cerablus’da şehit olan Akçakocalı uzman çavuş Ercan Çelik’in fotoğrafı bulunan pankart ile ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ yazılı afiş açtı.

Yarışların ikinci gününde katılımcılar, ilçe sahilinde denizde oluşturulan özel parkurda mücadele etti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yarışlarda dereceye girenlere ödüllerini Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer ile Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici verdi.

TMF