Honda’nın 3 Yeni Modeli Motobike İstanbul ’da

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

4 yıldır motosiklet pazarında liderliğini sürdüren Honda, bu yıl motosiklet severleri heyecanlandıracak 3 yeni modeli Türkiye’de satışa çıkarıyor. Honda’nın yeni modelleri olan CB650R, CBR650R ve Super Cub C125, 21 – 24 Şubat tarihleri arasında Motobike İstanbul Fuarı’nda sergilenecek. 

Son 4 yıldır Türkiye motosiklet pazarının* lideri olan Honda, 24 Şubat 2019 tarihine kadar bu yıl ürün gamına eklediği 3 modelini Motobike 2019 Fuarı’nda sergileyecek. Honda’nın yeni modelleri CB650R, CBR650R ve Super Cub C125 Motobike fuarında motosiklet tutkunları ile buluşacak.

Honda Motosiklet ailesinin tüm modellerinin sergilendiği standın açılışında konuşan Honda Türkiye Otomobil ve Motosikletten Sorumlu Satış, Pazarlama ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, 2018 yılındaki 24 bin 572 adetlik motosiklet satışı ve yüzde 20’lik pazar payı ile 4’üncü kez lider olarak fuarda yer almaktan gurur duyduklarını belirtti. Honda Motosiklet’in global bazda geçtiğimiz yıla oranla satış oranlarını yüzde 2 artırarak 20 milyon satış rakamına ulaştığını söyleyen Bülent Kılıçer, Honda’nın bu başarısında modellerinde sunduğu gelişmiş teknoloji, sportif performans, üretim kalitesi ve farklı tasarımların önemli rol aldığının altını çizdi.

Bülent Kılıçer sözlerine şöyle devam etti: “2018 yılında satılan her 5 motosikletten 1’i Honda oldu. Uzun yıllardır sürdürdüğümüz bu liderlik daha önce de hep belirttiğimiz gibi bize önemli bir misyon yüklüyor. Ülkemizde motosiklet sektörünün sağlıklı ve güvenli gelişimi için lider olarak bize çok iş düşüyor. Bu yüzden bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl stratejimizi de güvenlik algısını güçlendirmek üzerine kurmuştuk. Tüm yıl Honda Motosiklet’in yaygınlaşması kadar güvenlik algısını güçlendirmek üzerine de çalışmalar yaptık.  Türkiye’nin yalnızca motosiklet sürüş eğitimi için tasarlanmış ilk asfalt pisti olan Honda Motosiklet Eğitim Merkezi’nde yalnızca Honda sahibi olanlar için değil tüm motosiklet sürücüleri için eğitimlerimizi sürdürdük. Bu eğitimlerde 13 yılda 15 bin sürücüye 7 farklı seviyede eğitim verdik. Bu yıl da motosikletin doğru kullanımı halinde güvenli ve keyifli bir ulaşım aracı olduğu bilincini bu eğitimler sayesinde artırmayı ve geleceğin motosiklet sürücüsü adaylarına da bu tutkuyu sağlıklı bir biçimde aşılamayı hedefliyoruz.    15 -17 yaş arası gençlere ve üniversite öğrencilerine yönelik yaptığımız seminerlerden ve eğitimlerden aldığımız geri dönüşlerle bu hedefimize başarı ile ilerlediğimizi görmekten mutluluk duyuyoruz”.

Güvenlik bilincinde eğitimin erken yaşlarda verilmesinin önemine dikkat çeken Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer ayrıca “Honda global çapta faaliyetlerini yürüttüğü her ülkede trafik bilincinin oluşması için genç nesillere eğitimler veriyor. Ayatorii dediğimiz eğitimlerde 4 – 7 yaş çocuklarımızla bir araya gelerek trafik kuralları eğitimleri veriyoruz. Bilinçli nesiller yetiştirilmesinde katkımızın olması ve bu yaş grubunda da motosikletlere karşı bir sevgi görmek güvenli sürüş çalışmalarımızı hep daha ileriye taşıma konusunda bizi motive ediyor” dedi.

Honda’nın yeni modellerine ilişkin bilgi veren Bülent Kılıçer, 2019 yılının, Honda’nın yine teknolojisi ve sportif çizgisi ile dikkat çekeceği bir yıl olacağını söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

Naked segmentinde modern ve minimalist tasarım diliyle dikkat çeken CB650R

2018 yılında CB1000R, CB250R ve CB125R olmak üzere üçlü Naked modellerini piyasaya süren Honda, şimdi de “Neo Sports Café” görünümünü orta sınıf arenasına taşıyor. CB650R, modern ve minimalist tasarım diliyle dikkat çekerken cafe racer ilhamlarını “trapezoid” formalarla süsleyerek göz alıcı bir etki bırakıyor. Sıralı dört silindirli motor tüm çıplaklığıyla gözler önüne serilirken imza niteliğindeki yuvarlak far ve oyuk yakıt deposu, ‘Neo Sports Café’ ailesine aidiyetin altını çiziyor.

CB650R’daki premium özellikler de dikkat çekiyor. 41mm Showa ters ‘Bağımsız çalışan’ çatal, merkeze sabitlenen dört pistonlu ön fren kaliperi, Honda Selectable Torque Control, yardımcı/slipper debriyaj ve son derece modern göstergeler öne çıkan detaylar arasında yer alıyor.

Honda CB650R, benzersiz bir görünüm, yüksek performans ve en üst düzey özellik kombinasyonuna sahip orta sınıf bir Naked olarak Motobike İstanbul’da motosiklet severler ile buluşuyor.

CB650R 59 bin 300 TL satış fiyatına sahip.

Super Sport segmentinin dikkat çeken yeni üyesi CBR650R

CBR650R, Honda ürün ailesinin spor orta sınıf serisinin yeni ismi olarak öne çıkan bir diğer model.

Tasarım dili olarak doğrudan 2018 CBR1000RR Fireblade modelinden unsurları bünyesinde barındırsa da CBR650R; keskin, agresif çizgiler ve uzatılmış yan kaplamalar, ayrıca süper kısa arka bölüm ve dar çift LED farlar gibi detaylarla kendine özgü bir yorum ortaya koyuyor. CBR650R, yerini aldığı CBR650F modelinden 6 kg daha hafif ve 30 mm daha ileride konumlandırılan gidon ile daha geride ve yukarıda konumlandırılan ayak destekleriyle daha sportif bir sürüş pozisyonu sunuyor.

Honda’nın klasikleşmiş sıralı dört silindirli motoru 1.000 d/d daha fazla devir çevirebiliyor ve 12.000 d/d’da 70 kW ile yüzde 5 daha fazla maksimum devir gücü üretiyor. Yeni ve daha agresif görünümle birlikte yeni motor yeni ‘R’ takısının karşılığını veriyor.

CBR650R 66 bin 700 TL satış fiyatına sahip.

Şehir trafiğinden retro havasında bir kaçış için SUPER CUB C125

1958 yılından beri 60’dan fazla ülkede 100 milyondan fazla kullanıcı ile buluşan Honda Super Cub, C125 versiyonuyla Motobike İstanbul’da sergileniyor. 60 yılı aşkın tarihi ile küresel çapta haklı bir üne sahip olan, benzersiz tasarımı ve pratik kullanımı ile fark yaratan Super Cub’ın başarılarla dolu geçmişine C 125 versiyonu ile yeni bir sayfa açılıyor.

Görünüm olarak klasik şablonun dışına çıkmayan Honda Super Cub C125 yeni 125 cc hacimli motorun sağlamış olduğu güç ve tork artışı sayesinde şehir trafiğinin bir adım önünde olma imkanı sunuyor. Honda Super Cub C125’te güç artışını dengelemek ve daha yumuşak vites geçişleriyle daha akıcı bir sürüş sunmak üzere otomatik debriyaj da yenilendi.

Yenilenen modelde çelik iskelet, Super Cub’un efsanevi sürüş özelliklerini koruyan bir sertlik dengesiyle optimize edildi. Daha uzun süspansiyon yollarına sahip ön ve arka süspansiyonlar, 17 inçlik dökme alüminyum jantlar ve disk ön frenler, esnek ve dengeli bir sürüş ile etkili bir fren performansı sunuyor. Tam LED aydınlatma birimleri modern bir dokunuş sağlarken, akıllı anahtar (Smart Key) günlük kullanım kolaylığı sunuyor. Satışa sunulan mavi (Pearl Niltava Blue) ve kırmızı (Pearl Nebula Red) sedefli renkler Super Cub C125 hatlarını daha da belirginleştiriyor.

Super Cub 125 ise  25 bin 463 TL (ÖTV teşvikli fiyat) satış fiyatına sahip.

* 50 cc ve e-bike hariç pazar lideri