Yamaha Motor Türkiye’de yönetim değişikliği

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Yamaha Motor Türkiye, 2017 yılı 4’üncü bayi toplantısını Türkiye ekibi ve yetkili bayilerinin yanı sıra Yamaha Motor Avrupa’dan COO Eric De Seynes, Avrupa Motosiklet Satış Direktörü Clement Villet ve Pazarlama Direktörü Paolo Pavesio’nın da katılımları ile İstanbul Marriott Otel’de gerçekleştirdi.

Toplantıda, Yamaha Motor Türkiye ve Yamaha Motor Avrupa yöneticileri Türkiye pazarına ve ekibine olan bağlılık ve desteklerini vurgularken şirket başkanlığının Japon Masashi Ogawa’dan, Yamaha’da uzun yıllardır görev yapmakta olan Bora Berker Cansever’e devredileceğini açıkladılar. Yamaha’nın iş stratejisinin müşterilerin beklenti ve ihtiyaçlarını aşan hizmetler sunarak “Kando” yaratmak olduğu mesajı paylaşılarak yeni Yamaha Motor Türkiye ekip üyeleri bayilerle tanıştırıldı. Halen görevine devam etmekte olan Masashi Ogawa, her alanda Yamaha işini geliştirmeye gösterdikleri çaba, heyecan ve ekip çalışması için tüm bayileri tebrik etti. 1 Ocak 2018 itibari ile yeni görevine başlayacak olan Bora Cansever ise; “Yamaha, zorlu şartlara rağmen büyümeye devam ediyor ve Yamaha markası, Avrupa motosiklet pazarında olduğu gibi Türkiye’de de benzersiz bir marka olarak konumlandırılıyor. 2018 yılında da zorlu şartlar devam edecek gibi görünse de, ‘Benzersiz Yamaha Yolu’nu’ sergileyen Yamaha bayileri, her zaman istikrar sağlama fırsatı yakalayacaklardır” dedi.

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’deki yatırımlarına devam eden ana şirketleri Yamaha Motor Japonya ve Yamaha Motor Avrupa sayesinde, dünyanın çeşitli bölgelerinde kurulu bulunan fabrikalarda Türkiye’ye özel olarak üretilen modelleri pazara sunduklarını belirten Cansever, “ayrıca, 2017 yılında müşterilerimize sunabilmek için önemli EU3 modelleri için gerekli uyarlamaları yaparak yerel tip onaylar aldık. Önümüzdeki dönemde de pazara yeni ve eşsiz modeller sunarak, motosiklet kullanımı ve yaşam felsefesini yaygınlaştırmak sureti ile Yamaha işlerini geliştirmeyi hedefliyoruz. Yüzde 20 ilave vergi artışının pazarda oluşturduğu negatif etkiye rağmen Türkiye, genç nüfusu ile sürekli gelişen ve büyüyen dinamik bir pazar. Yamaha olarak zorlu çevresel koşullara rağmen, “Benzersiz Yamaha Yolu”nu sergilemeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.