XMAX 400 Tam Bir Şehirli!

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

XMAX 400 haftanın yedi günü sürebilmek ve yolların keyfini çıkarabilmek için tasarlandı. Farklı yaşam tarzlarına sahip sürücülerin ihtiyaçlarını karşılayan XMAX 400, gezi ya da ulaşım odaklı sürüşleri kolay ve eğlenceli hale getiriyor. XMAX 300 modelinden esinlenerek geliştirilen Euro 4 uyumlu XMAX 400, yeni dinamik tasarımı ve sürüş performansı ile öne çıkıyor. XMAX 400’e binerken edinilen ilk izlenim, lüks bir spor arabaya binildiğinde fark edilen görünüm ve hisle aynı!

XMAX 400, günlük rutininizde işe giderken yolculuğunuzda size en iyi yoldaş, haftasonu tatillerinizde ise bulunmaz bir yol arkadaşı… XMAX 400’ün güçlü motoru ve şasi performansıyla birleştirilen yüksek konforu, rahatlamak istediğinizde eğlenceye ayırdığınız değerli vakitten en iyi şekilde faydalanmanızı sağlıyor. Yüksek performanslı ve ekonomik 400cc motordan güç alan XMAX 400, işe gidip gelirken otoyolda seri ve hızlı gitmek isteyenler için tartışmasız olarak en iyi tercih. Gelişmiş teknoloji ürünü 400cc, 4-zamanlı, sıvı-soğutmalı motor güçlü hızlanma için yüksek düzeyde tork üreterek diğer araçları sollamayı kolaylaştırıyor. Bu yüksek performans düzeyleri XMAX 400 sürücülerinin kalabalık otoyollarda kendilerine daha çok güvenmelerini sağlıyor. Ayrıca, 400cc, tek silindirli, sıvı-soğutmalı DOHC motorla elde edilen yüksek gezinti hızları, uzun mesafeli sürüşleri çok daha kolay hale getiriyor.

Yeni model, belirgin MAX tarzını güçlendiren LED farlara sahip. Güçlü çift LED ön far ve sinyaller sürücünün yalnızca görmesini değil, görünmesini de sağlayan güçlü bir ışık yansıtıyor. Yeni tasarlanan iki kişilik sele, üst düzey konforlu bir sürüş için ekstra bel desteği sağlayan ayrı bir sürücü sırtlığına sahip. Güçlü 400cc motorun sağladığı yüksek gezinti hızlarında üst düzey rüzgar koruması için 2 kademeli ön cam yer alıyor. XMAX 400 geniş sele altı bölmesinde iki tam kapalı kask veya A4 boyutunda bir çanta saklanabiliyor.

Ekstra Güvenlik…
XMAX 400’ün bir başka “sınıfının en iyisi” özelliği ise “Akıllı Anahtarla” anahtarsız kontak sistemi. “Akıllı Anahtar” ile motoru çalıştırılabilir, direksiyon ve sele kilidini açılabilir, geniş sele altı eşya saklama bölmesine ve uzun mesafe için 14 litrelik yakıt deposuna erişilebilir.
Değişen yüzey koşullarında her sürücüye en üst düzeyde güvenlik sağlamak için yeni modelde standart ekipman olarak bir Çekiş Kontrol Sistemi (TCS) bulunuyor. Kendini kanıtlamış olan bu elektronik sistem, ıslak yollarda ve rögar kapağı gibi kaygan yüzeylerde arka tekerleğin çekiş kaybetmesini önleyerek her sürücüye ekstra güven sağlıyor. TCS sisteminin elektronik sensörleri arka tekerlekte herhangi bir patinaj tespit ederse otomatik olarak tahriki arka tekerlekle sınırlıyor. Bu özelliği, yüksek teknoloji ürünü bu sport scooter’ı haftanın her günü sürüş için çok daha keyifli bir araç haline getiriyor.

ABS’li çift ön disk fren ve günlük pratik kullanım için park freni…
XMAX 400, güçlü ve pürüzsüz frenleme için standart ekipman olarak sunulan, ABS’li 267 mm arka disk ile 267 mm çift ön disk frenden faydalanıyor. Elektronik ABS sistemi gerekli durumlarda devreye girerek kaygan yüzeylerde tekerleklerin kaymasını önlüyor. Böylece, daha fazla güvenlik, öz güven ve kontrol imkanı sunarak bu premium sport scooter’ı yollarda görebileceğiniz en gelişmiş teknoloji ürünü model haline getiriyor. Kullanışlı park freni, motosikletinizi eğimli veya dengesiz yüzeylerde güvenle park etmenizi sağlıyor.

X-MAX 400’ün Önemli Özellikleri
Sınıfının en kompakt Sport Scooter’ı
Yaş ağırlık 210 kg- Önceki modelden 5 kg daha hafif
Güçlü EU4 uyumlu, 400cc motor
Motosiklet tarzı çift kelepçeli ön çatallar ve uzun seyahatler için arka süspansiyon
Güvenli park için park freni
Çift ön disk fren
Çekiş Kontrol Sistemi (TCS) ve ABS
İki adet tam kapalı kask alabilen, geniş sele altı eşya saklama bölmesi
Kullanışlı sele altı lamba
2 kademeli ve ayarlanabilen ön cam
“Akıllı Anahtar” anahtarsız kontak sistemi
Kılavuz lambalı çift LED ön far
Kılavuz lambalı LED arka far
Çok işlevli LCD göstergeler
2 kademeli ve ayarlanabilen gidon
Dik ve aktif sürüş pozisyonu

Renkler
Phantom Blue
Sonic Grey
Blazing Grey