Toprak Razgatlıoğlu Şampiyonluğu Kovalayacak

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Avrupa Superstock1000 Şampiyonası’nda mücadele eden milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, sezonun son yarışı olan İspanya’da şampiyonluğu kovalayacak.

Şampiyonada üçüncü sırada bulunan Toprak Razgatlıoğlu, sezonun son yarışı olan İspanya’da birinci gelmesi ve bir rakibinin üçüncü diğerinin ise beşinci olması durumunda şampiyonluğa ulaşacak. Razgatlıoğlu, şampiyonanın Fransa ayağında sakatlık yaşadığını, omzunun çıktığını ve bu yüzden yarışamadığını söyledi. İspanya yarışına hazır olduğunu belirten Razgatlıoğlu, “Şampiyonluk için son bir şansım var. Yarışta elimden geleni yapacağım, benim birinci olmam yetmiyor, iki rakibimden birinin 3, diğerinin 5. olması lazım. Artık nasipse şampiyon olacağız. Elimden geleni yapıyorum ve yarışa hazırlanıyorum.” diye konuştu.

“KENAN AĞABEYİ TANIYORUM, ŞAMPİYONLUK İÇİN YERİNDE DURAMAZ”.
Razgatlıoğlu, Kenan Sofuoğlu ve kendisinin Fransa’da bir anda sakatlık yaşayıp yarışamadığını anımsatarak, şunları kaydetti: “Kenan ağabey sezonun ilk 3 yarışına giremedi sakatlıktan dolayı, ondan sonrada çok iyi derceler yapıp birinci sıraya yükseldi. Ben hiçbir sakatlık yaşamadım sadece iki kere kaza geçirdim. O iki kaza sonucu şampiyona şu an riske girdi. Kenan ağabeyin sakatlığı şu an bayağı bir ciddi. İnşallah onun açısından güzel olur.” Kenan Sofuoğlu’nun yaşadığı sakatlıktan dolayı üzgün olduğunu anlatan Toprak Razgatlıoğlu, “O İspanya’ya gelemeyecek. Artık Katar için bir umut olursa elinden geleni yapıp Katar’a gideceğine inanıyorum çünkü Kenan ağabeyi tanıyorum, yerinde duramaz. Benim büyük bir sakatlığım yok. Tek bir şansım var, elimden geleni yapacağım İspanya’da.” şeklinde konuştu. Kenan Sofuoğlu ile çalışmanın herkese nasip olmayacağını dile getiren Razgatlığlu, “O bir dünya şampiyonu. Yurt dışında dünya şampiyonuyla antrenman yapanı göremiyorum. Bu durum herkese nasip olmaz. Zaten hep beraberiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Şampiyonanın son ayağı 20 Ekim Cuma günü serbest antrenmanlarla başlayacak. 21 Ekim Cumartesi günü TSİ 16:00’da sıralama, 22 Ekim Pazar günü de TSİ 16:15’te 15 turluk yarış Jerez (4,423 km) pistinde start alacak.

SÜRÜCÜLER KLASMANI
Sezonun 8. yarışının ardından sürücüler klasmanının ilk 4 sırasındaki puan durumu şöyle:
1. Ruben Rinaldi (İtalya) – 128 puan
2. Florian Marino (Fransa) – 120
3. TOPRAK RAZGATLIOĞLU (TÜRKİYE) – 114
4. Roberto Tamburini (İtalya) – 95

HARUN ÇABUK SUPERSPORT300’DE
Dünya Supersport300 Şampiyonası’nda milli sporcumuz Harun Çabuk sezonun son yarışına İspanya’da çıkacak. Kawasaki Puccetti Racing takımıyla şampiyonada boy gösteren Çabuk, 20 Ekim Cuma günü serbest antrenmanlara katılacak. Jerez Pisti’nde 21 Ekim Cumartesi günü Super Pole ile geçilirken, sezonun son yarışı (11 tur) 22 Ekim Pazar günü TSİ 15:20’de başlayacak.

TMF