Spora Gönül Ver projesine Yamaha Motor’dan destek

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Dünya Supersport Şampiyonu ve AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Türk sporu için büyük önem taşıyan ‘Spora Gönül Ver’ projesini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı basın toplantısıyla kamuoyuna duyurdu. Gençleri spora teşvik etmek, yeni yetenekleri ortaya çıkarmak ve önemli başarılara imza atan gençleri desteklemek için başlatılan ‘Spora Gönül Ver’ projesine Yamaha Motor Türkiye de destek vereceğini açıkladı.

Milletvekili seçildikten sonra sporcu olarak kendi yaşadığı sıkıntıları, genç sporcuların yaşamaması için çalışmalar yürüttüğünü dile getiren Sofuoğlu, özellikle sponsorluk anlamında adım atmaları gerektiğini söyledi. Dünya şampiyonu olma potansiyeli olan gençleri markalarla bir araya getirecek projede, Yamaha Motor Türkiye’nin de desteğini aldıklarını belirten Sofuoğlu, spor alanındaki en büyük sıkıntıyı çözmek için ilk adımı attıklarını belirtti.

Türk gençlerinin potansiyelini ortaya koymakta büyük bir adım olarak gördükleri proje için büyük heyecan duyduklarını belirten Yamaha Motor Türkiye Genel Müdür’ü Bora Cansever “Yarışmak Yamaha’nın DNA’sında var. ‘Spora Gönül Ver’ projesine dahil olarak, ulusal ve uluslararası motosiklet yarışlarında Türkiye’ye büyük başarılar getirecek potansiyeli bulunan gençlerimize destek olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.