Kenan Sofuoğlu Portekiz’de Liderlik Peşinde

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Dünya Supersport Şampiyonası’nda mücadele eden milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, Portekiz’de bu hafta sonu sezonun 9. ayak yarışında mücadele edecek.

Milli Takımlar Kaptanımız Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası’nda 17 Eylül Pazar günü Portekiz’in Algarve Pisti’nde (4.592 km) yapılacak yarışı kazanarak liderliği, daha sonraki 3 etapta ise iyi performans göstererek 6. şampiyonluğu hedefliyor.

Kawasaki Puccetti Racing takımının şampiyon sporcusu, “Dört birincilik ve bir ikincilikle iyi bir performans gösterdik ve inanıyorum ki kalan 4 yarışta da bu performansı devam ettirebilirsek kariyerimin en zor şampiyonluğuna ulaşacağım. Çünkü kışın hiç antrenman yapamadık, ilk 3 yarışa çıkamadık ve rakiplerimize göre çok fazla kaybımız vardı. Ama yılların vermiş olduğu tecrübeyle o farkı kapattık. Ben pek inanmıyordum kapatabileceğimize ama şu anki durumumuz gerçekten iyi.” Çok iyi hazırlandığını, Portekiz’de ekstra test sürüşleri yaptıklarını dile getiren Kenan Sofuoğlu,”Hata artık affedilecek türden değil. İşin doğrusunu söylemek gerekirse yaşadığımız zorlu süreçten sonra pek şampiyonlukta umudumun olduğuna inanamıyordum ama şu an artık çok büyük bir iddiamız var ve tecrübemizi konuşturarak bu şampiyonluğu almamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Milli sporcumuz 15 Eylül Cuma günü serbest antrenmanlara, 16 Eylül Cumartesi günü de super pole çıkacak. Sezonun 9. Mücadelesi 17 Eylül Pazar günü TSİ 13:00’da start (18 tur) alacak.

SÜRÜCÜLER KLASMANI
Sezonun 8. yarışının ardından sürücüler klasmanının ilk 3 sırasındaki puan durumu şöyle:
1. Lucas Mahias (Fransa) – 121 puan
2. KENAN SOFUOĞLU- 120
3. Sheridan Morais (Güney Afrika) – 101

MARKALAR SIRALAMASI
Sezonun 8. yarışının ardından markalar klasmanının ilk 3 sırasındaki puan durumu şöyle:
1. Yamaha – 171 puan
2. Kawasaki – 157
3. Honda – 108

TAKIMLAR SIRALAMASI
Sezonun 8. yarışının ardından markalar klasmanının ilk 3 sırasındaki puan durumu şöyle:
1. Kawasaki Puccetti Racing – 176 2. GRT Yamaha Official WorldSSP Team – 172 puan
3. Kallio Racing – 139

2017 DÜNYA SÜPERSPORT ŞAMPİYONASI KALAN YARIŞLAR
17 Eylül: Portekiz
01 Ekim: Fransa
22 Ekim: İspanya-Jerez
04 Kasım: Katar

TMF