Sea To Sky’da Zirve Jarvis’in

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Antalya’nın Kemer ilçesinde Kemer Belediyesi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen 11. Sea To Sky Enduro Motosiklet Yarışlarının son yarışı olan dağ etabını kazanan İngiliz Graham Jarvis genel klasmanda da birinci oldu.

Kemer Belediyesi’nin ana sponsorluğunda Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Motosiklet Federasyonunun destekleriyle Kemer Enduro Motosiklet Kulübü (KEMK) tarafından bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen yarışların son gün startı, dağ etabında verildi. Aralarında Graham Jarvis, Wade Young, Mario Roman ve Billy Bolt gibi gibi sporcuların da yer aldığı, 17 ülkeden 175 sporcunun mücadele ettiği 11. Sea To Sky Enduro Yarışları’nda, 53 kilometrelik zorlu dağ etabı geçildi.

Sporcular, Çamyuva sahilinden başlayan yarışta, orman içerisinden ve Kesme Boğazı mevkisindeki kanyondan geçti. Kayaların arasından ve dik yamaçlardan geçerek dereceye girebilmek için mücadele eden sporcular, zaman zaman zor anlar yaşadı. Pandemi nedeniyle seyirci etaplarının olmadığı yarışlarda, Kemer Belediyesi ve kolluk kuvvetleri her türlü önlemi aldı.

Zorlu geçen yarışların son gününde dağ etabını, 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı’nın zirvesine ilk gelen İngiliz sporcu Graham Jarvis kazandı. Genel klasmanda ise Graham Jarvis birinci, Wade Young ikinci, Billy Bolt da üçüncü oldu. Yarış sonrası zirvede genel klasmanda dereceye girenlere ödülleri verildi. Ödül töreninde, sporculara ödüllerini Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, KEMK Başkanı Semih Özdemir ve İlçe Spor Müdürü Mustafa Özkaynak verdi.

40 YARIŞÇI ALTIN MADALYAYA ULAŞTI

Sea To Sky’da Tahtalı Dağı’nın zirvesine ulaşan 40 yarışçı altın madalya kazandı. Türk sporculardan Bayram Uysal 10. sırada yer alarak, Türk yarışçılar arasında ilk sırayı aldı. Şaban Özdemir, Emre Coşar, Kemal Deveci, Yunus Mor, Cemil Yurt, Şükrü Özen, Özgür Savran, Mehmet Çetin, Anıl Özşeker ve Fatih Türüdü 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı’nın zirvesine ulaşan isimler oldu.

YARIŞLAR KEMER’İN TANITIMI İÇİN BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, zorlu, heyecanlı ve keyifli bir yarış olduğunu söyledi. Pandemiden dolayı dünyanın birçok noktasında spor organizasyonlarının yapılmadığına dikkat çeken Başkan Topaloğlu, her türlü önlemi alarak yarışların Kemer’de yapılmasını sağladıklarını kaydetti. Başkan Topaloğlu, yarışlara belediye olarak her türlü desteği verdiklerine vurgu yaparak, “Yarışlar güzel geçti. Kemer’in ve ülke tanıtımı için büyük önem arz ediyor. Biz belediye olarak tüm desteğimizi verdik. Bu tür organizasyonlara her zaman destek olmaya devam edeceğiz. Başta Semih Özdemir olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

KEMK Başkanı Özdemir ise zorlu geçen pandemi döneminde organizasyonu sorunsuz şekilde tamamladıklarını belirtti. Pandemi kuralları çerçevesinde güzel bir yarış gerçekleştirdiklerini ifade eden Özdemir, “17 ülkeden 175 sporcu katıldı. Mutluyuz. Kemer Belediyesi büyük destek verdi. Başkanımıza teşekkür ediyorum. Dereceye giren sporculara da başarılar diliyorum.” dedi.

TMF