Enduro Şampiyonası’nda Sezon Açılışı Bodrum’da

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Türkiye Enduro Şampiyonası’nda sezonun ilk ayak yarışı 29-30 Nisan’da Muğla’nın Bodrum ilçesinde yapılacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu 2017 Yarış Takvimi içerisinde yer alan Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Bodrum Yarışı Bodrum Motosiklet Kulübü’nün ev sahipliğinde yapılacak. “Yeni Parkur, Yeni Heyecan” sloganıyla 29-30 Nisan tarihlerinde Bodrum/Mumcular-Çamarası köyünde gerçekleştirilecek yarışlarda heyecan doruğa çıkacak. Türkiye’nin en yetenekli enduro yarışçılarının katılacağı Türkiye Enduro Şampiyonası’nın ilk ayağında sporcular, 29-30 Nisan tarihlerinde Bodrum Enduro Motosiklet Yarış Parkuru’nda mücadele edecek. Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Bodrum Motosiklet Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Şampiyonanın açılış ayağına, Türkiye genelinden 200’e yakın sporcunun katılması bekleniyor.

Türkiye Enduro Şampiyonası’nın birinci ayağı, 29 Nisan Cumartesi günü Bodrum Belediye Meydanı’ndan magazin startı verilerek başlayacak. 30 Nisan Pazar günü ise Çamarası Mevkii’nde şampiyona için özel olarak hazırlanmış olan Bodrum Enduro Motosiklet Yarış Parkurunda zor ama heyecanlı bir yarış yapılacak.

BODRUM’DA YENİ PARKUR, YENİ HEYECAN!
Motosiklet Kulübü Başkanı Cevdet Ercik, “Bodrum’un turizmine ve ekonomisine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Türkiye Enduro Şampiyonası ilk ayağının Bodrum’da yapılması hem katılımı hem de heyecanı daha da katlamaktadır. 29-30 Nisan tarihlerinde, Bodrum Motosiklet Kulübü olarak bizlerin Bodrum’a kazandırdığı yeni parkurda çam ağaçlarıyla bütünleşmiş ormanda ve tamamen doğal olan bir parkurda seyircilerimiz heyecanlı bir hafta sonu geçirecek. 3 km. kros test etabı, 2 km. ekstrem test etabı ve 10 km enduro test etabının yanı sıra bağlantı yollarıyla toplam 39 km.’lik parkurda sporcular, 3 tur sonunda toplam 117 km.’lik yarışı tamamlamaya çalışacaklar” dedi.

TMF