Düzce Yakın Karadeniz Baja Rallisi Büyük Ses Getirecek

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Yakın Karadeniz Baja Rallisi Düzce’de 04-07 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek. İlk kez yapılacak Baja Rallisi, Düzce’nin doğal güzelliklerini gözler önüne serecek.

Düzce Yakın Karadeniz Baja Rallisi

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, Düzce ilçe Kaymakamlıkları ve Belediyeleri Türkiye Motosiklet Federasyonu ile ortaklaşa YAKIN KARADENİZ BAJA RALLİSİ düzenleyecek. 04-07 Ağustos tarihlerinde Düzce ili sınırları içerisinde yapılacak YAKIN KARADENİZ BAJA RALLİSİ; Akçakoca, Cumayeri, Çilimli, Gölyaka, Gümüşova, Kaynaşlı ve Yığılca ilçeleri arasında 4 gün sürecek. Motosiklet, ATV, UTV ve gezi motosikletlerinin katılacağı DÜZCE YAKIN KARADENİZ BAJA RALLİSİ’nde sporcular toplam 400 km özel etabı geçip finişe ulaşmaya çalışacaklar. DÜZCE YAKIN KARADENİZ BAJA RALLİSİ’nin ilk tanıtım toplantısı Düzce Valisi Ali Fidan başkanlığında, Valilik Makam Toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Düzce Vali Yardımcısı Kazım Karabulut, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke, Kaynaşlı Kaymakanı Şenol Koca ve yetkililer katıldı.

YAKIN KARADENİZ BAJA RALLİSİ DÜZCE’YE DEĞER KATACAK

Düzce Valisi Ali Fidan 04 – 07 Ağustos tarihlerinnde yapılacak “Yakın Karadeniz Baja Rallisi” hakkında “Bugün yine bir ilki konuşacağız. Düzce’de Ağustos ayı başında 4 Ağustos tarihinde başlayan Yakın Karadeniz Baja Rallisi’ni gerçekleştirmek istiyoruz. Yakın Karadeniz Baja Rallisini Düzce Belediye Başkanlığımız, Türkiye Motosiklet Federasyonumuz ve ilçelerimizde yine Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlıklarımız ortaklaşa düzenleyecek. Rallinin en önemli özelliği tüm Düzce’yi kapsayacak şekilde planlanmış olmasıdır. Ralli ile birlikte motor sporları alanında tüm ilimizi kapsayan bütün il merkezi ve ilçeleri kapsayan bir etkinliği gerçekleştirmiş olacağız. Bu Düzce için bir ilk. Ben bu etkinliğin Düzce’mizin hem tanıtımı hem sportif potansiyel anlamında çok olumlu katkılar oluşturacağını düşünüyorum. Şimdiden organizasyonun başarılı olmasını diliyorum. Katkılarından dolayı başta Düzce Belediye Başkanımız olmak üzere Belediye Başkanlarımıza ve tabi ki hem bu organizasyonda hem Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi’nde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde hem Cumayeri ilçesinde yapmayı planladığımız çalışmaları devam eden pist yapımı çalışmalarında bizlere, ilimize çok önemli destek veren Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun değerli Başkanı Bekir Yunus Uçar Bey’e teşekkür ediyorum. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yakın Karadeniz Baja Rallisi’nin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BAŞKAN UÇAR: DÜZCE YAKIN KARADENİZ BAJA RALLİSİ BÜYÜK SES GETİRECEK

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Düzce’ye ilk adım attıkları günü motor sporlarında bir milat olarak gördüğünü söylerken, 400 kişilik bir organizasyon ekibiyle yapılacak yarışların büyük ses getireceğine inandığını belirtti. Başkan Uçar, “Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak gurur duyduğumuz bir günü yaşıyor. Belediye Başkanımız ve Valimize teşekkür ediyorum. Biz Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak buraya bir kıvılcımla geldik. Bu kıvılcımı da Kaynaşlı Kaymakamımız Şenol Koca Bey yaktı ama o kıvılcım zaman içerisinde hem sayın valimizin hem belediye başkanımızın himayesi ile Türk Sporu’nun motor sporları konusunda aydınlatan bir meşale haline geldi. Benim şahsen hayal edemediğim noktaya geldik. Türkiye Şampiyonası bir etabını yapmaya geldiğimiz bir organizasyon bugün uluslararası boyuta taşıyacağımız bir organizasyonun hamisi oldu. Bu noktada da büyük hayallere sürükledi. Düzce’ye adım attığımız günü ben motor sporlarında bir milat olarak görüyorum. Buraya geldiğimiz ve sayın valimizin makamında kendisini ziyaret ettiğimiz, hayallerimizi arz ettiğimiz gün bu noktaya geleceğimizi hayal etmiyordum. Burada bir büyük organizasyon, bir kamp merkezi, belediye başkanımızın bize farklı kapılar açmasıyla Türkiye’de bir emsali olmayan yarış pistinin yapılmasıyla ilgili zemin hazırlandı. Bunlar hayaldi ama bütün hayallerde iyi niyetle örülürse, gayretle sarılırsa en sonunda kısmetle bir şekilde semirir ve yeşerirse bu gerçeğe dönmüş olacak. Bizde bunu takip eden görevliler olacağız. Bu 400 kişilik organizasyon ekibinin şuanda sahaya inmek üzere olduğu organizasyondan bahsediyoruz. Yakın Karadeniz 7 ilçede tüm Düzce ilinizi kapsayacak bir organizasyon haline gelecek. Ekibimiz sahaya inecek. Dediğim gibi sadece Düzce’yi kapsayan bir organizasyon olmasının haricinde büyük ses getirecek. Kaldı ki şu yaz aylarında yurtdışına giden yarışçılarımız, sporcularımız Kaynaşlı’da ki Düzce’de ki motor sporları merkezinin sürekli mahiyette oralarda övülmesine şahit oluyorlar” şeklinde konuştu.

4 GÜN 450 KİLOMETRE

İlk kez düzenlenecek Düzce Yakın Karadeniz Baja Rallisi 03 Ağustos Çarşamba Düzce Valilik önü Anıtpark’ta teknik ve idari kontroller ile başlayacak.

1. Gün (4 Ağustos): Düzce Valilik önü Anıtpark’ta saat 12:00’da start alacak Düzce Yakın Karadeniz Baja Rallisi; Gümüşpınar-Muncurlu-Kurugöl- Yaylagöl-Asar-Esençam-Hasanlar Barajı-YIĞILCA (Seyirci Etabı) Alaplı Yolu-Yeniyer-Dibektaş-Çamlı-Kurtsuyu-Dereköy-Dadallı-Fakıllı-Beyören–AKÇAKOCA (Seyirci Etabı) ‘da sona erecek. İlk gün sporcular TOPLAM 142 KM yol yapacaklar.

2. Gün (5 Ağustos): Sabah 10:00’da Akçakoca Kamp Merkezi’nden hareket edilecek – Hemşin-Aktaş-Sarıyayla-Kaplandede-ÇİLİMLİ (Seyirci Etabı) Tepeköy-Yeniköy-Avlayan– CUMAYERİ (Seyirci Etabı) Ören-Gümüşova-Yongalık DEREKÖY’de tamamlanacak. TOPLAM 90 KM

3. Gün (6 Ağustos): Sabah 10:00’da GÜMÜŞOVA DEREKÖY kamp alanından hareket edilip; Ardıçdibi- GÖLYAKA (Seyirci Etabı) KÜLTÜR PARK- Hacıyakup-Efteni- Gölorman- Hamamüstü-Çamlıbel-Saçmalıpınar- KARDÜZ YAYLASI –GÖLYAKA GÜZELDERE ŞELALESİ’nde bitecek. TOPLAM 100 KM.

4. Gün (7 Ağustos): Gölyaka Güzeldere Şelalesi’nden saat 10:00’da hareketle Kabaklıdüz-Balıklı Yaylası-Hera Yaylası-Odayeri Yaylası-Torkul Yayla-Kocayayla-Sinekli-Sakarca- Eğreltilik-TOPUK YAYLASI’nda Baja Rallisi tamamlanacaktır. TOPLAM 120 KM.

Öte yandan ilk kez düzenlenecek Yakın Karadeniz Baja Rallisi’nin kayıt ücretleri Düzce Valiliği tarafından sosyal sorumluluk projesine aktarılacak.