Yakın Karadeniz Düzce Baja’dan Anlamlı Start

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, Düzce İlçe Kaymakamlıkları ve Belediyeleri Türkiye Motosiklet Federasyonu işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Yakın Karadeniz Baja Rallisi’ Anıtpark meydanında Şehit Erol Olçok, Abdullah Tayyip Olçok etabı ile start aldı.

Bu yıl ikincisi yapılan Akçakoca, Cumayeri, Çilimli, Gölyaka, Gümüşova, Kaynaşlı ve Yığılca ilçeleri arasında 4 gün sürecek olan Yakın Karadeniz Baja Rallisi Anıtpark meydanında Şehit Erol Olçok-Abdullah Tayyip Olçok anısına yapılan etapla başladı. Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Ogün Baysan, Mahmut Nedim Akülke, TFM Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım, Düzce protokol üyeleri ile vatandaşların katıldığı açılış etabı büyük bir ilgi ile izlendi. Sinan Memnun, Bayram Uysal, Rafet Karakuş ilk üç sırayı alırken kupaları Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Feyzullah Dereci verdi.

BELEDİYE BAŞKANI KELEŞ: DÜZCE’NİN TANITIMINA KATKISI VAR
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Baja rallisinin artık Düzce ile anılacağını belirtti ve “Baja Rallisinin bir önemi de bu yarışların 15 Temmuz Şehitleri adına yapılmasıdır. İlk yarışı, 15 Temmuz hain darbe girişiminde o karanlık gecenin seyrini değiştiren Milli Şehidimiz Ömer Halisdemir adına düzenledik. Bu yıl da yine Demokrasi Şehitlerimiz Erol Olçok ve genç yaşta şehadet şerbetini içmiş oğlu Abdullah Tayyip Olçok’un aziz hatırası adına Baja Rallisinin startını yapıyoruz. Geçen yıl düzenlediğimiz Baja Rallisinde 450 kilometrelik parkurda yurtiçinden ve yurtdışından gelen sporcularımız yarıştı. Birbirinden zorlu parkurlarda ekstrem sporlarla hemşerilerimizi buluşturduk. Düzce’nin tüm ilçelerinde doğa içinde özel olarak hazırlanan parkurlarda dört gün süren yarışlarda büyük heyecan yaşandı. Baja Rallisi ile Düzce motor sporları açısından herkesin bildiği bir kent olacaktır. Bu yarışlar kısa süre içinde ulusal düzeyden uluslararası düzeye çıkacaktır’ dedi.

BİRİNCİ GÜN GECE ETABIYLA TAMAMLANDI
Anıtpark meydanında Şehit Erol Olçok-Abdullah Tayyip Olçok anısına yapılan etapla başlayan yarışların R1, R2, R3 ve R4 kategorilerinde mücadele eden sporcular, Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi’nden start aldı. Sporcular Kaynaşlı’dan başladıkları yarışlarda Yığılca ilçesine ulaşarak orman etabına katıldı. Yığılca’nın ormanlık alanlarına ilerleyen yarışmacılar, orman yolundan ilçeye ulaştı. Yığılca’dan Akçakoca’ya geçen sporcular Yığılca’nın zorlu etabını tamamladı.

Akçakoca’da deniz kenarındaki 900 metrelik parkurda seyirci etabı geçildi. Yakın Karadeniz Baja Rallisi’nde 160 km mücadele veren sporcular akşam etap sonunda Akçakoca’da gece yarışı yaptı. Akçakoca sahiline kurulan ekstrem test yarışlarına izleyiciler büyük ilgi gösterdi.

Ayrıca yarışan sporcular, Akçakoca’daki kamp alanında konakladı. Baja Rallisi heyecanı Akçakoca-Çilimli-Cumayeri etaplarıyla bugün devam edecek.

TMF