Yakın Karadeniz Baja Rallisi Topuk Yaylası’nda Tamamlandı

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Düzce ilinde 22 Eylül Perşembe günü start alan Yakın Karadeniz Baja Rallisi Kaynaşlı Topuk Yaylası’nda tamamlandı.

15 Temmuz Şehitleri anısına ülkemizde ilk kez düzenlenen Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi Kaynaşlı Topuk Yaylası’nda sona erdi. Akçakoca, Cumayeri, Çilimli, Gölyaka, Gümüşova ve Yığılca’dan geçen Baja Rallisi 450 km’nin ardından Kaynaşlı’da tamamladı. Baja Rallisi’nin son etabı Güzeldere şelalesinden strat alıren, Ralliyi Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Nedim Akülke, Sadık Özdemir, Ali Ulusan ile çok sayıda vatandaş ilgiyle takip etti.

Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’nin destekleri Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, ANLAS ve Nesine.com’un sponsorluğunda Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından organize edilen “Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi”nde tek bayan sporcu Gökçen Kabaş ralliyi başarıyla tamamlarken, dereceye giren isimler ise şöyle;

R1 sınıfında Murat Yazıcı-AVMK (KTM), Fırat Şahin-AVMK (BETA), Mevlüt Kolay-KARTEPE (KTM)
R2 sınıfında Şakir Şenkalaycı-AVMK (KTM), Yetkin Karakaşoğlu-TITUS (KTM), Erhan Yalçın TITUS (KTM)
R3 sınıfında Burak Kaya-STMOK (Canam), Osman Şengül-KARTEPE (ARTIC), Arif Ertuğ-KARTEPE (ARTIC)
R4 sınıfında Orçun Koral-TITUS (Cfmoto), Fatih Şengül-KARTEPE (Kymco)
Veteran: Hüseyin Neziroğlu-YMK (KTM), İbrahim Bozkurt-TITUS (KTM), Bülent Köroğlu-TITUS (KTM)
Gençler: Nurdoğan Kuzu-KARTEPE (Gasgas), Kerem Peya-AVMK (Husqvarna)

Fenerbahçe Kulübü’nün Topuk Yaylası’nda bulunan sosyal tesislerinde gerçekleştirilen ödül töreninde dereceye giren sporcular kupalarını Düzce Vali yardımcısı Hasan Bağcı, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, Gölyaka Belediye Başkanı Bekir Akbulut, TMF Asbaşkanı Ogün Baysan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci’den aldı.

Başkan Uçar: “Bu Organizasyon Türk Sporuna Katkı Sağladı”
Organizasyon hakkında, AA muhabirine bilgi veren TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, federasyon olarak hayalleriolan baja raliisini Düzce’de düzenlediklerini söyledi. Başkan Uçar, rallinin Düzce’de yapılmasının çok yerinde bir karar olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Dünyanın tanıdığı bir baja rallisini başlatmak ve bunu devam ettirmek hayalimiz vardı. Düzce’de dünyanın ve Avrupa’nın sayılı bir kros pistini yaptıktan sonra bu organizasyon peşinden geldi. Hep birlikte buraya, hem sportif açıdan hem de spor turizmi açısından bir kazanım meydana getirdik. 450 kilometrelik bir parkur kazandırdık.” Baja rallisinin Türkiye’de ilk defa gerçekleştirildiğini vurgulayan Uçar, “Bu organizasyon, Türk sporuna katkı sağladı. Federasyon olarak, sporun ve sporla ilişkilendirilmiş turizmin her zaman destekçisiyiz. Sayın valimizin de talimatı üzerine 2017-2018’de, bu organizasyonu dünya şampiyonası formatına taşımaya gayret göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.

TMF