Yamaha’ya Motobike İstanbul 2018’de Ziyaretçi Akını

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Motosiklet severlerin ilgiyle beklediği Motobike İstanbul 2018 Fuarı’nda Yamaha Motor, yenilenen modelleri ve geniş ürün gamı ile yine iddialı bir giriş yaptı…

Her yıl ortalama 120 bin kişinin ziyaret ettiği Motobike İstanbul Fuarı bu yıl da ilk günden yoğun ilgi gördü. Her yıl yenilenen ürün gamı ile merakla beklenen Yamaha’nın standı da yoğun ilginin odağı oldu. Motosiklet tutkunları markanın, yenilikçi tasarımları ve vazgeçilmez modellerini stantta yakından inceledi. Yamaha iddiasını koruduğu scooter segmentinde MAX Ailesi ve hobby segmentinde MT Serisinin yenilenen modelleri ile kullanıcıların beklentilerini aşmaya devam ediyor.

Her iki orta segment motosiklet kullanıcısından biri Yamaha markasını tercih ediyor.

Trafik sıkışıklığının yaşandığı İstanbul ve diğer büyük şehirlerde kusursuz ulaşım arayanlara hitap eden 125-250cc aralığındaki orta segment ürünlerinin satışı sürekli artış gösteriyor. Bu eğilime en iyi cevap veren Yamaha, ürün gamındaki YZF-R25, MT-25, NMAX ve XMAX modelleri yoğun ilgi görüyor.

Yamaha’nın Türkiye orta segment motosiklet pazarında payı yüzde 46, hobby segmentinde ki payı ise yüzde 25… Bu da gösteriyor ki her iki orta segment motosiklet kullanıcısından biri ve her dört hobby segment motosiklet kullanıcısından biri Yamaha markasını tercih ediyor. Yamaha’nın orta segmentteki oldukça başarılı satış grafiği çizen aktörlerinden biri YZF-R25… 2015’te piyasaya giriş yapmasına rağmen tüm rakiplerini geçerek yüzde 46 pazar payına ulaştı.

Piyasaya sürülmesinden itibaren büyük ilgi gören MAX Ailesi yenilenen birçok modeli ile Motobike İstanbul 2018’de yer alacak. Yamaha’nın şehir içi yaşam şartlarına en mükemmel uyum sağlayan XMAX 250 ve XMAX 300, piyasaya çıktığı yıldan bu yana Avrupa’da 130 bin satış adedine ulaşırken, bu segmentte 2017 yılında Avrupa’da yüzde 27.5 pay ile en çok satan maxi scooter oldu.  2018 yılında MAX Ailesi, XMAX 250, XMAX 300, XMAX 400 ve son derece başarılı bir scooter olan XMAX 125’in dahil edilmesiyle daha da büyüdü. Bu popüler model gurubu, NMAX 125, NMAX 155 gibi diğer üyeleriyle mükemmel bir uyum yakalayan en yüksek kaliteyi scooter severlerle buluşturuyor. 2018 yılında bu modeller yenilenen tasarımları ve yeni renk seçenekleri ile satışa sunulacak.  Şehir içi ulaşımda en eğlenceli yol arkadaşı Tricity 155 ve en hafif 125cc scooter olan D’elight 125 de yeni renkleriyle sevenleriyle buluşacak.

Yeni MT serisi ile Hyper Naked Segmenti büyümeye devam edecek…

MT serisi, her yıl yenilenerek büyümeye devam ediyor. Bu yıl MT serisine eklenen yeni MT-09 SP ile  Yamaha, bu segmenti tercih eden kullanıcılara sunduğu alternatifleri çoğaltıyor. MT-09 SP yanı sıra MT serisinin başarısı kanıtlanmış modelleri olan MT-25, MT-07, MT-09 ve MT-10 da yenilenen özellikleri ile 2018’de rekorlar kırmaya devam edecek.   

Uzun mesafeli seyahatler için Tracer 900  ve Tracer 900 GT konforu …

Yamaha’nın uzun yol seyahatlerini de seven kullanıcıları için tasarladığı Tracer 900, tamamen yenilenen şasi ve sürüş özellikleri ile hayranları ile buluşacak.  Bu yıl Yamaha’nın Sport Touring ürün yelpazesine

katılan Tracer 900 GT, standart premium özellikler ile birlikte gelen yeni bir model. Tracer 900 ve Tracer 900 GT, Sport Touring severlere en üst düzey seyahat konforunu sunacak şekilde tasarlandı.

Bunker Customs MT-25’i kişiselleştirdi…                    

Türkiye’de kişiselleştirmeyi yaygınlaştırmak adına geçtiğimiz yıl Bunker Customs ile işbirliğine giden ve Tracker Tarzı XSR700’ü farklı bir yorumla kullanıcı karşısına çıkaran Yamaha Motor Türkiye, klişelerin ötesine geçebildiğini göstererek bu yıl da MT-25’i Bunker Customs yorumuna bıraktı. Bunker bu yıl farklı bir projeye de imza attı. Bunker Customs’ın MT-25 için yarattığı ve “Janus” ismini verdiği kit, motosiklet kişiselleştirmeyi herkes için erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor.  Bunker Customs’ın ellerinden farklı bir yorumla ortaya çıkan MT-25, ilk kez Motobike İstanbul’da meraklılarıyla bir araya geldi. Fuarı ziyaret eden oyuncu Kadir Doğulu Bunker’ın kişiselleştirdiği motosikleti yakından inceledi, motosikletle ilgili bilgi aldı.