Türkiye Süper Enduro Şampiyonası Düzce’de Başladı

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası Anlas Kaynaşlı yarışının prologu Düzce Anıtpark’ta yapıldı. Yarışın startını Düzce Valisi Ali Fidan ve Beldiye Başkanı Mehmet Keleş verdi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu yeni bir şampiyonayı daha Düzce’de start verdi. Türkiye Süper Enduro Şampiyonası, Anlas Kaynaşlı yarışının sıralama antrenmanı Düzce Anıtpark’ta yapıldı. Türkiye genelinden 59 sporcunun katıldığı şampiyonanın açılışına Düzce Valisi Ali Fidan, Garnizon Komutanı Albay Bilal Güvenir, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Kaynaşlı Kaymakamı Şenol Koca, Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, TMF Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke ve protokol katıldı. Anıtpark’ta 20 farklı engel üzerinde yapılan prolog yarışının en hızlısı Ayazağa Birlik Spor Kulübü sporcusu Rafet Karakuş (KTM) oldu.

Düzce Valisi Ali Fidan, “Öncelikle ilimizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu bayram günü bir başka etkinliğin daha heyecanını yaşıyoruz. Türkiye Süper Enduro Şampiyonası Anlas Kaynaşlı Yarışının ilk ayağı bugün burada sıralama turları startıyla başladı. Görüyorsunuz ki vatandaşlarımızın da yoğun ilgisi var. Düzce’de bu yarışların ilkini yapıyoruz. Geçen yıl düzenlediğimiz parkur gelişerek devam ediyor. Onun da meyvesini almaya başladık. Bu yarışlar bundan sonra devam edecek. Bütün yarışmacılarımıza hoş geldiniz diyorum. İlimiz Düzce doğa sporları, otomobil sporları ve motor sporlarına çok uygundur. Doğasıyla, konumuyla spor turizmine çok uygun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tüm vatandaşlarımızı yarışları seyretmeye davet ediyorum. Sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, “Spor Turizmin, Çocuklar da Ülkemizin Geleceğidir” sloganıyla başlayan yarışı Anıtpark’ta kalabalık bir seyirci topluluğu izledi. 24 Nisan Pazar günü saat 10:00’da start alacak eleme ve final yarışında sporcular Kaynaşlı Motor Sporları Merkezi ekstrem parkurunda hem engelleri hem de rakiplerini geçmeye çalışacak. Düzce Kaynaşlı’daki yarışlar TRT Spor tarafından canlı yayınlanacak.

TMF