Türkiye Su Jeti Şampiyonası ve Şehitler Kupası Abana’da

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Türkiye Sujeti Şampiyonası’nın üçüncü ayağı 30-31 Temmuz tarihlerinde Kastamonu ilinin Abana ilçesinde 15 Temmuz’da darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden şehitlerimiz anısına yapılacak. Abana Belediyesi’nin destek verdiği şampiyona ‘ABANA SU SPORLARI MERKEZİ’nde yapılacak. Şampiyona 30 Temmuz Cumartesi günü serbest ve sıralama antrenmanlarıyla başlayacak. Abana sahilinde 31 Temmuz Pazar günü sporcular denizde oluşturulan özel parkurda hem dalgalarla hem de rakipleriyle amansız bir mücadeleye girişecekler. Yarışlar, Standart1 (0-110 BG), Standart2 (111-179 BG), Standart3 (180 ve Üzeri), Drag, TMF Kupası, Bayanlar Kupası ve Flyboard sınıflarında yapılacak.

ŞEHİTLER İÇİN YARIŞACAKLAR
32. Abana Kültür, Sanat ve Deniz Şenlikleri Festivali ile birlikte yapılacak Türkiye Sujeti Şampiyonası ve 15 Temmuz Şehitler yarışı adrenalin severleri bir araya getirecek. Abana Belediye Meydanı’nda Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden şehitlerimiz anısına yapılacak kupada 50 sporcu enduro ve atv sınıflarında kıyasıya mücadele edecek.

DERECEYE GİREN SPORCULARA PARA ÖDÜLÜ
Türkiye Sujeti Şampiyonası ve 15 Temmuz Şehitler yarışında dereceye giren sporculara para ödülü verilecek. Türkiye Sujeti Şampiyonası TMF Kupası’nda Birinciye 1.000 TL, İkinciye 500 TL., Üçüncüye 250 TL. para ödülü dağıtılacak. 15 Temmuz Şehitler Kupası yarışında ATV sınıfında Birinciye 750 TL, İkinciye 500 TL., Üçüncüye 250 TL., Enduro/MX sınıfında (450cc’ye kadar) Birinciye 750 TL, İkinciye 500 TL., Üçüncüye 250 TL. ve Enduro/MX sınıfında (451cc üstü) Birinciye 750 TL, İkinciye 500 TL., Üçüncüyede 250 TL. para ödülü dağıtılacak.

Abana’da yapılacak yarışa katılacak sporculara Abana Belediyesi tarafından yakıt ve konaklama desteği verilecek. Şampiyonaya şehir dışından katılacak sporcular, Abana Belediyesi tarafından misafir edilecek.

TMF