TOPRAK RAZGATLIOĞLU YENİ ŞAMPİYONLUK İÇİN İLK YARIŞINA ÇIKIYOR

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Türk motor sporları tarihinin en önemli başarısına imza atarak 2021 Dünya Superbike Şampiyonası’nda birincilik kürsüsüne çıkan Pata Yamaha Fabrika Takımı pilotu Toprak Razgatlıoğlu, yeni sezonun ilk yarış hafta sonu için 9-10 Nisan’da piste çıkıyor. Bu yıl “1” numara ile yarışacak Toprak Razgatlıoğlu’ndan takımı ve tüm Türkiye yine şampiyonluk bekliyor.  

İspanya Teruel bölgesinde yer alan MotorLand Aragon pistinde bu hafta kariyerinin 5. Dünya Superbike Şampiyonası sezonu için piste çıkacak olan Toprak Razgatlıoğlu sıkı bir hazırlık sürecinden geçti.  Sezonun ilk yarışına cumartesi günü saat 15.00’da çıkacak. Toprak Razgatlıoğlu’nun ikinci yarışı ise pazar günü saat 15.00’da gerçekleşecek. Bu yıl 13 ayaktan oluşacak Dünya Superbike Şampiyonası Kasım ayında tamamlanacak.

Geçtiğimiz sezon başında Pata Yamaha Fabrika Takımı ile anlaşarak kariyerinde önemli bir adım atan Razgatlıoğlu yeni sezon için Pata Yamaha ile uzun hazırlık sürecinden geçti. Test sürüşlerinde performansını her defasında üst seviyelere çıkaran milli sporcumuz Toprak oldukça motive olarak sezonu açıyor. Razgatlıoğlu’nun motosikleti Yamaha R1 bu yıl “1” numara olarak hazırlandı. Toprak Razgatlıoğlu’nun kendilerine ve tüm Türkiye’ye geçtiğimiz yıl büyük bir gurur yaşattığını belirten Yamaha Motor Türkiye Ülke Direktörü Hakan Kaya, “Bu yıl da ondan beklentimiz şampiyonluk, aksini düşünmüyoruz bile. Türkiye Motor sporları tarihine adını özellikle Yamaha çatısı altında yazdırmış olması bizim için çok ayrı bir mutluluktu. Yamaha’nın yarış tecrübesinin ona farklı ufuklar açtığını düşünüyoruz. Takım ve Toprak çok çalışıyor ve şampiyonluğu hak ediyor. Önümüzde nefes nefese izleyeceğimiz 13 etap var. Rakipleri yine kuvvetli, rekabet üst seviyede yaşanacaktır. Türk halkının her yarışı yakından takip edip Toprak’a destek olmasını istiyoruz. Toprak gençler ve aileler için rol model… Motor sporlarına ve motosiklete olan algıyı pozitif yönde değiştirdiğini düşünüyorum” dedi.