Şampiyon Can Öncü!

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Milli sporcumuz Can Öncü, Red Bull MotoGP Rookies Kupası’nda 2018 yılının şampiyonu oldu.

İtalya’da yapılan Red Bull MotoGP Rookies Kupası’nda sezonun 6. Ayak yarışını kazanan milli sporcumuz Can Öncü, 2018 sezonunun şampiyonu oldu. Misano pistine şampiyonluk için gelen milli sporcumuz, 17 tur sonunda damalı bayraktan birinci sırada geçti. 15 yaşındaki genç yeteneğimiz kupasını Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu ve milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu’ndan aldı.

Yarış mücadele eden diğer sporcumuz Deniz Öncü’de 8.likte kaldı. Sezonun son yağı 22-23 Eylül tarihlerinde İspanya Aragon’da yapılacak.

“Bu mükemmel bir gün ve inanamıyorum,” diyen milli sporcumuz Can Öncü, “Yarışı kazanarak, Şampiyon olmam mükemmel. Çok zorlu bir yarıştı ve çok da rahat olmadım. Kavramanın dünkü kadar iyi olmadığını hissettim ve ön süspansiyonum mükemmel değildi. Ama fark ettim ki, diğerleri uzaklaşmıyorlardı, ama o kadar zorluyorlardı ki lastiklerini kullanıyorlardı. Bu yüzden asılmak için doğru zamanı bekledim. Sonra gittim. Hala zor bir yarıştı ama ben başardım. Salač’ı geçtim ve kazanmayı başardım. Mükemmel bir şekilde çalıştık. Kupa için çok uğraşan ve bize destek veren herkese çok teşekkür ederim ”dedi.

RED BULL ROOKİES KUPASI PUAN DURUMU

1. CAN ÖNCÜ (TÜRKİYE) 221 puan
2. DENİZ ÖNCÜ (TÜRKİYE) 142 puan
3. Filip Salac (ÇEKYA) 142 puan
3. Xavier Argitas (İSPANYA) 135 puan
5. Ryusei Yamanaka (JAPONYA) 117 puan

TMF