Red Bull Sea to Sky’da ilk gün tamamlandı

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Red Bull Sea to Sky’da ilk gün tamamlandı! Yağmur altında başlayan ve aksiyonun bir an bile durmadığı yarışta dünyanın dört bir tarafından gelen yüzlerce endurocu kıyasıya bir rekabete girdiler.

Plaj Yarışı öncesinde yapılan antrenman turlarında güne ısınan yarışçılar yağmur sürpriziyle karşılaşmalarına rağmen bir an bile aksiyonun hızını kesmediler.

Sabah yapılan turların ardından dereceye giren sürücüler öğleden sonra yapılan elemelere katıldılar. Elemelerin ardından ise en hızlı 50 sürücünün yarıştığı ve inanılmaz bir rekabete sahne olan final mücadelesi başladı. Yarış sonunda ilk günün lideri enduronun genç yeteneği Manuel Lettenbichler oldu.

İşin daha da ilginç olan tarafı günün ikincisi de Manuel’in babası Andreas Lettenbichler oldu ve baba ile oğul el ele podyuma çıkarak harika bir görüntüye imza attılar.

Plaj Yarışı’nda günün en hızlı üçüncü ismi ise Güney Afrikalı Wade Young oldu.

Babası Andreas’ın henüz beş yaşındayken motosikletin direksiyonuna geçirdiği Manuel, ilk günün ardından epey mutluydu “Kazandığıma inanamıyorum” diyen Manuel, “yarışta her şey istediğim gitti ve hem babamı hem de Wade’i arkamda tutmayı başararak kazandım. Bu gerçekten çılgınca.” diyerek sözlerini sürdürdü.

Manuel’in babası ve Plaj Yarışı’nın ikincisi Andreas Lettenbichler ise oğlundan bile daha mutlu görünüyordu. “Oğluma kaybettiğim için mutluyum. Harika bir yarış ve savaştı. O artık yenmeyi öğrendi.” diyen Andreas kendisinden çok oğlunu ön plana çıkartmayı tercih etti.

Yarışın üçüncüsü Wade Young ise Plaj Yarışı’ndaki yerinden memnun değildi ama yarın için de iddialıydı. “Lider götürdüğüm yarışı üçüncü bitirdiğim için biraz kendime kızgınım. Ama yarın favori yarışım olan orman var ve orada işleri toparlayabilirim. Geçen yıl Orman Yarışı’nı kazanmıştım. Aynısını yarın da yapmayı umuyorum.”

Bugün yapılan yarışların ardından sıra yarın koşulacak Orman Yarışı’na geldi. Bugün podyum yapan yarışçıların en önden başlayacağı mücadele Dağ Yarışı’nın da sıralamasını belirleyecek. Etkinlikle ilgili tüm gelişmeler yine bu sayfalarda olacak.

redbullseatosky.com