Kenan Sofuoğlu’ndan Sezonun Üçüncü Zaferi

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

İngiltere’de düzenlenen Dünya Supersport Şampiyonası’nda milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu ilk sırada başladığı yarışta zafere ulaştı.

Dünya Supersport Şampiyonası Donnington yarışında milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, ilk sırada başladığı yarışta zafere ulaştı. Sofuoğlu bu sonuçla, İspanya ve İtalya’nın ardından üçüncü kez zirveye çıktı ve genel klasmanda 121 puanla ilk sırayı aldı. Milli motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası’nda sezonun yedinci yarışını birinci sırada tamamladı. Yarışa ilk sırada başlayan Kawasaki Pucetti takımı sürücüsü Kenan Sofuoğlu, baştan sona üstün götürdüğü yarışta rakiplerine şans tanımadı ve damalı bayrağı birinci sırada gördü.

Bu sonuçla 25 puanın sahibi olan Sofuoğlu, genel klasmanda 121 puanla liderliğini sürdürdü. 1.569 saniye farkla bitirdiği yarış Sofuoğlu’nun kariyerindeki kazandığı 35. yarış oldu. Sofuoğlu’nun ardından Patrick Jacobsen ikinci olurken, Randy Krummacher ise üçüncülüğü elde etti. Dünya Supersport Şampiyonası’nda yedi yarış geride kalırken, Red Bull sporcusu Kenan Sofuoğlu bu sezon üç kez kürsünün en üstünde yer aldı. Avustralya’daki ilk yarışta şanssız şekilde lastiği patladığı için yarış dışı kalan Sofuoğlu, Tayland’da ise ikinci sırayı elde etti. İspanya’da zafere ulaşan Kenan Sofuoğlu, Hollanda’da ise üçüncülüğün sahibi oldu. İtalya’da damalı bayrağı ilk sırada gören Kenan Sofuoğlu, Malezya’da ise altıncı sırada yer almıştı.

DÜNYA SUPERSPORT ŞAMPİYONASI GENEL KLASMAN
1. KENAN SOFUOĞLU(TÜRKİYE) – 121 PUAN
2. Randy Krummenacher (İsviçre) – 95
3. Patrick Jacobsen (ABD) – 76
5. Jules Cluzel (Fransa) – 75
5. Kyle Smith (Büyük Britanya) – 67

TAKIMLAR SIRALAMASI
1- Kawasaki Puccetti Racing 216 Puan
2- MV Agusta Reparto Corse 102
3- Honda World Supersport Team 76

MARKALAR SIRALAMASI
1-KAWASAKİ 156 Puan
2-Honda 131
3-Agusta 120

TMF