Sofuoğlu Gözünü Zirveden Ayırmıyor

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Milli takımlar kaptanımız Kenan Sofuoğlu’nun yarıştığı Dünya Supersport Şampiyonası’nda sezonun 6. Ayağı İngiltere’de yapılacak.

Dünya Supersport Şampiyonası’nın İngiltere’de yapılacak altıncı ayağında, milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu puan farkını azaltmak için mücadele edecek. Avustralya, Tayland, İspanya, Hollanda ve İtalya’da koşulan ilk beş yarışın ardından sezonun 6. etabı, İngitere’nin Donington Park Pisti’nde (4,023 Km) 26-28 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Sezonun altıncı yarışı 26 Mayıs Cuma günü serbest antrenmanlarla start alacak. 27 Mayıs Cumartesi günü Super Polede milli sporcumuz en iyi zamanı yapmaya çalışacak. İngiltere yarışı (20 tur), 28 Mayıs Pazar günü TSİ 14:00’da Donington Park Pisti’nde start alacak. Milli takımlar kaptanımız Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası’nda 119 yarışta 80 kez ödül kürsüsüne çıktı. Sofuoğlu, 40 kez birinci olurken, 29 kez de tur rekoruna imza attı.

Sezonun ilk iki yarışı Avustralya ve Tayland Grand Prix’lerinde sakatlığı nedeniyle boy gösteremeyen Sofuoğlu, sezonun üçüncü yarışı Aragon’da ise şanssız bir şekilde kaza yapmıştı. Sofuoğlu, kötü başladığı sezonda şanssızlığını kırarak Hollanda ve İtalya’da ödül kürsüsünün en tepesine çıkmıştı.

SÜRÜCÜLER KLASMANI
Sezonun 5. yarışının ardından sürücüler klasmanının ilk 5 sırasındaki puan durumu şöyle:
1. Lucas Mahias (Fransa) – 85 puan
2. Sheridan Morais (Güney Afrika) – 58
3. Patrick Jacobsen (ABD) – 55
4. KENAN SOFUOĞLU (TÜRKİYE)- 50
5. Roberto Rolfo (İtalya) – 41

2017 DÜNYA SÜPERSPORT ŞAMPİYONASI KALAN YARIŞLAR
28 Mayıs: İngiltere
18 Haziran: İtalya-Misano
20 Ağustos: Almanya
17 Eylül: Portekiz
01 Ekim: Fransa
22 Ekim: İspanya-Jerez
04 Kasım: Katar17 Eylül: Portekiz
01 Ekim: Fransa
22 Ekim: İspanya-Jerez
04 Kasım: Katar

TMF