Furkan Eryılmaz’dan Yeni Türkiye Rekoru

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Hızlı servis sektörünün dinamik yerli markası PizzaLazza desteğinde yarışan milli motosiklet sporcusu Furkan Eryılmaz, 2022 Türkiye Pist Şampiyonası’nda birincilik serisini üçüncü ayak yarışlarında da sürdürdü ve iki farklı grupta birincilik elde ederken 600cc pist rekorunu da kırdı. 14 yıllık profesyonel kariyerine sayısız başarıların yanı sıra, 6 Türkiye Şampiyonluğu ve Doğu Avrupa 600cc SBKS Şampiyonluğu sığdırmayı başaran milli motosiklet sporcusu Furkan Eryılmaz, 2022 yılında PizzaLazza ana sponsorluğunda Türkiye’de ve Avrupa’da şampiyonluk hedefiyle yarışıyor.

Tekstil, sağlık, perakende ve hızlı servis restoranlar alanlarındaki yatırımlarıyla 70 binden fazla kişiye istihdam sağlayan Turgut Aydın Holding bünyesinde faaliyet gösteren yerli pizza markası PizzaLazza, milli motosiklet sporcusu Furkan Eryılmaz’a destek veriyor.

2022 yılında PizzaLazza ana sponsorluğunda Türkiye’de ve Avrupa’da şampiyonluk hedefleyen Furkan Eryılmaz, 6-7 Ağustos tarihlerinde İzmir Pınarbaşı Ülkü Yarış Pisti’nde gerçekleştirilen Türkiye Bitci Pist Şampiyonası Birinci Ayağında, Türkiye Şampiyonluğu hedeflediği 600 cc A ve TMF GP olmak üzere iki farklı grupta birincilik elde etti ve 600cc pist rekorunu da kırdı.

Furkan Eryılmaz bu derecesiyle Türkiye Bitci Pist Şampiyonası 600 cc A grubunda üç yarışta üç birincilik elde etmiş oldu.

14 yıllık profesyonel kariyerine sayısız başarıların yanı sıra 6 Türkiye Şampiyonluğu ve Doğu Avrupa 600cc SBKS Şampiyonluğu sığdırmayı başaran milli motosiklet sporcusu Furkan Eryılmaz, 2022 yılında PizzaLazza ana sponsorluğunda Türkiye’de ve Avrupa’da şampiyonluk hedefiyle yarışıyor.

Furkan Eryılmaz’ın bir sonraki yarışı, 27-28 Ağustos tarihlerinde BMU Avrupa SSP 600 A Şampiyonası’nın Hırvatistan ayağı olacak. Eryılmaz, bu yarıştan iki hafta sonra, Türkiye Şampiyonasının 10-11 Eylül tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek dördüncü ayağına, bir kez daha iki farklı grupta birincilik parolasıyla katılacak.

2022’de PizzaLazza desteğiyle Türkiye ve Avrupa’da şampiyonluk hedefleyen Furkan Eryılmaz’ın kalan yarış programı:

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF)                             

Türkiye Pist Şampiyonası                                                       

10 – 11 Eylül / İzmir

15 – 16 Ekim / İzmir

Balkan Motosiklet Birliği (BMU)

Doğu Avrupa Pist Şampiyonası

27 – 28 Ağustos / Hırvatistan

3 – 4 Eylül / Bulgaristan

24 – 25 Eylül / Sırbistan

22 – 23 Ekim / Yunanistan