Bulgaristan ve Malezya’da yapılacak şampiyonalarda 11 genç sporcu ülkemizi temsil edecek

Bulgaristan’da yapılacak Avrupa Süpermoto, Doğu Avrupa Süpermoto ve Doğu Avrupa Pist Şampiyonalarında 10 sporcumuz mücadele edecek. Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nda 65 cc sınıfında, Baran Bulut Kocaman, , Irmak Yıldırım ve Yiğit Teker 85 cc sınıfında, S3 sınıfında ve ’da OPEN sınıfında ülkemizi temsil edecek.

Dolna Mitropolia pistinde (3,300 km) yapılacak Doğu Avrupa Pist Şampiyonası’nda SSP300 sınıfında Ares Stefan Bengiç, Ömer Utku Karpuz, Galip Satıcı, SSP600 sınıfında da Furkan Eryılmaz start alacak.

Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Makedonya, Moldova, Sırbistan, Yunanistan ve İsrail’den gelen yarışçıların katıldığı şampiyonada 15 Haziran Cumartesi günü antrenman ve sıralamalar, 16 Haziran Pazar günü de yarışlar yapılacak.

KADİR ERBAY MALEZYA’DA                   

Idemitsu Asya Yetenek Kupası’nın altıncı sezonunda mücadele eden genç sporcumuz Kadir Erbay, bu hafta sonu Malezya’da piste çıkacak. Kupanın üçüncü ayak yarışları 5,543 metrelik Sepang pistinde düzenlenecek. Türkiye, Japonya, Tayland, Malezya, Avustralya ve Endonezyalı yarışçılar, Honda NSF250R (Moto3) ile 14 Haziran Cuma günü serbest antrenmanlara katılacak. 15 Haziran Cumatesi sıralamanın ardınan TSİ 08:40’ da ilk yarış (13 Tur), 16 Haziran Pazar günüde TSİ 07:40’da ikinci yarış (13 Tur) start alacak.

TMF

Bunlar da hoşunuza gidebilir...