Bulgaristan ve Malezya’da yapılacak şampiyonalarda 11 genç sporcu ülkemizi temsil edecek

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Bulgaristan’da yapılacak Avrupa Süpermoto, Doğu Avrupa Süpermoto ve Doğu Avrupa Pist Şampiyonalarında 10 sporcumuz mücadele edecek. Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nda Selen Tınaz 65 cc sınıfında, Baran Bulut Kocaman, Aras Efe Yıldırım, Irmak Yıldırım ve Yiğit Teker 85 cc sınıfında, Ares Stefan Bengiç S3 sınıfında ve Ata Kahvecioğlu’da OPEN sınıfında ülkemizi temsil edecek.

Dolna Mitropolia pistinde (3,300 km) yapılacak Doğu Avrupa Pist Şampiyonası’nda SSP300 sınıfında Ares Stefan Bengiç, Ömer Utku Karpuz, Galip Satıcı, SSP600 sınıfında da Furkan Eryılmaz start alacak.

Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Makedonya, Moldova, Sırbistan, Yunanistan ve İsrail’den gelen yarışçıların katıldığı şampiyonada 15 Haziran Cumartesi günü antrenman ve sıralamalar, 16 Haziran Pazar günü de yarışlar yapılacak.

KADİR ERBAY MALEZYA’DA                   

Idemitsu Asya Yetenek Kupası’nın altıncı sezonunda mücadele eden genç sporcumuz Kadir Erbay, bu hafta sonu Malezya’da piste çıkacak. Kupanın üçüncü ayak yarışları 5,543 metrelik Sepang pistinde düzenlenecek. Türkiye, Japonya, Tayland, Malezya, Avustralya ve Endonezyalı yarışçılar, Honda NSF250R (Moto3) ile 14 Haziran Cuma günü serbest antrenmanlara katılacak. 15 Haziran Cumatesi sıralamanın ardınan TSİ 08:40’ da ilk yarış (13 Tur), 16 Haziran Pazar günüde TSİ 07:40’da ikinci yarış (13 Tur) start alacak.

TMF