Bahattin Sofuoğlu’ndan Çekya’da Podyum Başarısı 

Bahattin Sofuoğlu, Çekya, 2023

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Red Bull sporcusu Bahattin Sofuoğlu, 2023 Dünya Supersport Şampiyonası’nın (WSSP) sekizinci etabı olan Çekya hafta sonunun ilk yarışını üçüncü sırada bitirdi. Yarışa dördüncü sıradan başlayan Bahattin Sofuoğlu, damalı bayrağı üçüncü sırada geçmeyi başardı.

Red Bull sporcusu Bahattin Sofuoğlu, 2023 Dünya Supersport Şampiyonası’nın sekizinci durağı olan Çekya’da ilk yarışı podyumla tamamladı.

Yarışın start anında yaşanan kazalar sonrasında kırmızı bayraklar sallandı ve yeniden başlayan yarış ise 12 tur olarak devam etti. Start anında yerini kaybeden Bahattin, beşinci sıraya geriledi. Ancak bir tur sonra 3. sıraya kadar tırmanan Bahattin Sofuoğlu, bitime 9 tur kala da Stefano Manzi’yi geçip ikinci sıraya çıktı. Yarışın ikinci kısmında Bahattin yerini kaybetmesine rağmen son turda Raffaele De Rosa’yı müthiş bir atakla geçerek damalı bayrağı üçüncü sırada geçmeyi başardı. Bahattin Sofuoğlu bu sonuçla birlikte kariyerinde üçüncü kez podyuma çıkmış oldu. Yarışta ilk sırayı ise Nicolo Bulega elde etti.

2023 Dünya Supersport Şampiyonası Çekya etabında ikinci yarış, 30 Temmuz Pazar günü koşulacak.