ATV’de Sezon Urla’da Açıldı

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Türkiye ATV Şampiyonası’nın açılış ayağı TÜRK KIZILAYI Yarışı, İzmir’in Urla ilçesinde yapıldı.

Titus Feronia Doğa ve Motorsporları Kulübü’nün organize ettiği, Can-am, Depar Motor’un destek verdiği Türkiye ATV Şampiyonası’nın 1. Ayak TÜRK KIZILAYI Yarışı İzmir’in Urla İlçesinde düzenlendi. Titus Feronia Doğa ve Motorsporları Kulübü’nün organize ettiği yarışa İzmir, Bursa, İstanbul, Denizli, Muğla, Kocaeli ve Ankara’dan sporcular katılıyor. Güzel bir havada yapılan yarışta sporcular hem doğal hem de yapay engellerle mücadele etti.

ATV tutkunlarının ilgiyle takip ettiği yarışlar sonunda S1 sınıfında Fatih Şengül (TRV), Yavuz Carbaş (ARCTIC) ve Bilal Şengül (ARCTIC) ilk üç sırayı paylaştı. S2 sınıfında Yusuf Sayar (Scrambler) 4 turluk yarışı ilk sırada tamamladı. Sayar’ı, Ahmet Özgül (Polaris), ve Fatih Özgür (Canam) takip etti. UTV sınıfında ise Çağlayan Çelik (Polaris) birinci oldu.

START URLA MEYDANI’NDAN VERİLDİ
Düzenlediği her etkinliği bir toplumsal farkındalık projesiyle destekleyen Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Titus Feronia Doğa ve Motorsporları Kulübü Türk Kızılayı ile ortaklaşa yarış öncesi etkinlikler düzenledi. “148 Yıldır yanımızdaydınız, şimdi sıra bizde…” sloganıyla Urla yarışına TÜRK KIZILAYI adı verilirken, organizasyona katılanlara çeşitli hediyeler de dağıtıldı. Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, Urla Emniyet Müdürü Oğuzhan Şahin, Türk Kızılayı Urla Şube Başkanı Nurgül Saltık, Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Özün’ün de katıldığı seremoni startı, çocukların gösterisinin ardından verildi.

TMF