Türkiye Pist Şampiyonası Serez’de Start Alacak

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Türkiye Pist Şampiyonası, Türkiye Motosiklet Federasyonu organizatörlüğünde Yunanistan’ın Serez Pisti’nde 29 Nisan – 01 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

Motorsporlarının en heyecanlı ve en çekişmeli mücadelelerinin yaşandığı Türkiye Pist Şampiyonası 29 Nisan – 01 Mayıs tarihlerinde başlıyor. Yunanistan’ın Serez Pisti’nde Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından organize edilecek 1. Ayak Yarışı hızseverleri bir araya getirecek.

Ulaşım ve konaklama gibi bütün masrafları TMF tarafından karşılanan Türkiye Pist Şampiyonası’nın açılış ayağında 1000 cc (A-B-C), 600 cc (A-B-C), 125 cc ve Bayanlar sınıfında yarışlar yapılacak. 29 Nisan Cuma günü yapılacak teknik kontrollerin ardından, 30 Nisan Cumartesi günü sıralama antrenmanlarına geçilecek. Yarışların yapılacağı 01 Mayıs Pazar günü ise sporcuların nefes kesen mücadeleleri Serez Pisti’nde sahne alacak.

SEREZ PİSTİ Yunanistan’ın Serez şehrinin güney batısında yer alan Serez Pisti 1999 yılında açıldı. Dünya Motosiklet Federasyonu’nun (FIM) özelliklerine uygun olan Serez Pisti’nin genişliği 12-15 metre arasında ve start düzlüğü uzunluğu da 662 metre. Motosiklet yarışları için teknik ve emniyet kurallarına göre tasarlanan pist, 3 bin 187 metre uzunluğunda ve 16 virajdan oluşmakta. Yarışların saat yönüne doğru koşulduğu pistte, 7 sol viraj ve 9 da sağ viraj bulunuyor ve çapları 40 ila 100 metre arasında değişmekte.

TMF