TransAnatolia’da Kıyasıya Motosiklet Mücadelesi

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı izni ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu desteğiyle düzenlenen TransAnatolia Rally Raid’e bu yıl

İtalya, Fransa, Hollanda, İngiltere ve Türkiye’den 40 motosiklet yarışçısı katıldı.

Dünyanın en uzun ve zorlu yarışları arasında yer alan TransAnatolia Rally Raid, bu yıl Eskişehir’den Kars’a 2.300 km’lik rotasıyla yarışçıları bir hayli zorluyor. Orman yangınları nedeniyle Eylül ayına ertelenen yarış, hava koşullarının da ağırlaşmasıyla daha yorucu bir hale geldi. Aralarında Serkan Özdemir, Murat Yazıcı, Alberto Bertoldi ve Francesco Catanese gibi daha önce Dakar rallisinde yarışan sporcuların olduğu motosiklet kategorisinde çekişmeli bir mücadeleye sahne oluyor.

Ducati sporcuları Multistrada V4 ile mücadeleyi sürdürüyor

TransAnatolia’da İtalyan Ducati’nin fabrika takımı yarışçıları Andrea Rossi ve Francesco Catanese kıyasıya mücadele ederken, markanın Türkiye distribütörü Korlas adına da Murat Yazıcı Ducati Multistarada V4 ile yarışıyor.

Türk sporcular arasında liderlik yarışı

Yarışta KTM 890 Adventure R ile yarışan Anlas sporcusu Serkan Özdemir, KTM Exc 350 ile yarışan Ejder Erişti ve KTM 450 Exc-F ile yarışan Süleyman Aydın arasında ilk günden bu yana kıyasıya bir mücadele yaşanıyor. Türk yarışçılar arasında en iyi süreyi yapan isim ise ancak son gün belli olacak.

Zorlu Yarışta Ağır ve Büyük Motosikletler Öne Çıkıyor

TransAnatolia zorlu yol koşullarına sahip ve etap yoğunluğu çok olan bir yarış. Etapların çok olması ise ağır motorsikletler için yarışı daha da zorlaştırıyor. Özellikle zorlu yol ve yağışlı hava koşullarında motorların mücadelesi daha da güçleşiyor.Bu yıl sınıflarının en ağır motosikletlerinden Erhan Sertkaya Honda Africa Twin, Mesut Doğan KTM 990, Tayfun Canlı Honda Africa Twin, Tolga Alkan Yamaha Tenere 700 ve Serkan Özdemir KTM 890 Adventure R ile mücadele ediyor.