Toprak Razgatlıoğlu Sezona Zaferle Başladı

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Milli motosikletçimiz Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası’nda sezonun ilk yarışı olan Phillip Island Grand Prix’sinde zafere ulaştı. Superbike Dünya Şampiyonası’nda sezonun ilk yarışı olan Phillip Island Grand Prix’sini milli motosikletçimiz Toprak Razgatlıoğlu kazandı. Genç sporcumuz, 33:48.344’lük derecesiyle yarışı ilk sırada tamamladı ve şampiyonluk favorileri arasında gösterildiği sezona galibiyetle başladı. Milli sporcumuz, asker selamı vererek zaferini kahraman Mehmetçiklerimize adadı. 

Öte yandan milli sporcumuz, Pazar günü yapılan Superpole yarışını ikinci sırada tamamlarken, teknik problem yaşadığı ikinci yarışı ise bırakmak zorunda kaldı. 

KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZ İÇİN

Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası sezonunun açılış etabı Avustralya’daki ilk yarışta elde ettiği galibiyetin ardından asker selamıyla Mehmetçiğe destek verdi. Genç sporcumuz, “Bu hafta bizim için çok önemliydi. Hem yeni takımımla hem de yeni motorla ilk yarışım oldu. Bir yandan Türkiye’den gelen haberler beni de etkiledi ve üzdü. Çok şehidimiz var. Her yarışa çıktığımda elimden geleni yapıyorum. Allah nasip etti, birinci oldum. Bu birinciliğimi bütün şehitlerimizin adına aldım. Yarış bittikten sonra asker selamıyla desteğimi daha doğru aktarmaya çalıştım.” ifadelerini kullandı.

RAZGATLIOĞLU: YARIŞTAN ÖNCE STRESLİYDİM

Yarışı da değerlendiren Toprak Razgatlıoğlu, “3. serbest antrenmanda motosikleti çok daha iyi hissettim. İyi dönüyordu ve arka kavrama çok daha iyiydi. Kendi kendime yarışa hazır olduğumu söyledim. Ama yarıştan önce inanılmaz derecede stresliydim. Çünkü bu benim ilk kez resmi bir binici olarak R1 ile yarışıyordum. İyi bir pozisyona ihtiyacım olduğunu biliyordum ve starttan sonra yarış koşullarına odaklandım. Çünkü lastikleri korumak zorunda olduğumu biliyordum. Motosikletim kayıyordu ve son turda endişelendim. Çünkü gazı açtığımda dönmeye başlamıştı, ilerlemiyordu. Rakiplerim çok yakındı ama yeni R1 ile kazandım. Pazar günü arka lastikte iyi bir kurulum yapmaya çalışacağız. Belki on tur yarışı sorun olmaz ama uzun yarış için önemli olacak” dedi.

CAN ÖNCÜ İLK YARIŞINDA 11. OLDU

Dünya Supersport Şampiyonası’nın ilk yarışında genç sporcumuz Can Öncü alışma dönemi yaşadığı şampiyonada iyi bir performans sergiledi.  Turkish Racing takımıyla ay-yıldızlı bayrağımızı temsil eden milli sporcumuz aldığı sonuçla sezona 11. sırada başladı.

AVUSTRALYA 1. YARIŞ SONUCU (İLK 5)

1.Toprak Razgatlıoğlu – TÜRKİYE (Pata Yamaha WorldSBK)

2.Alex Lowes – İngiltere (Kawasaki Racing Team)

3.Scott Redding – İngiltere (ARUBA.IT Ducati)

4.Michael van der Mark – Hollanda (Pata Yamaha WorldSBK)

5.Leon Haslam -İngiltere (HRC Team)

AVUSTRALYA SUPERPOLE YARIŞ SONUCU (İLK 5)

1.Jonathan Rea- İngiltere (Kawasaki Racing Team)

2.Toprak Razgatlıoğlu – TÜRKİYE (Pata Yamaha WorldSBK)

3.Scott Redding – İngiltere (ARUBA.IT Ducati)

4.Alex Lowes – İngiltere (Kawasaki Racing Team)

5.Michael van der Mark – Hollanda (Pata Yamaha WorldSBK)

WORLD SBK PUAN DURUMU

1.Alex Lowes – İngiltere (Kawasaki) 51 Puan

2.Scott Redding – İngiltere (Ducati) 39 Puan

3.Toprak Razgatlıoğlu – TÜRKİYE (Yamaha) 34 Puan

4.Jonathan Rea– İngiltere (Kawasaki) 32 Puan

5.Michael van der Mark – Hollanda (Yamaha) 31 Puan

TMF