Toprak Razgatlıoğlu Avustralya yarışını 10. sırada bitirdi

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Dünya Superbike Şampiyonası’nda ilk kez mücadele eden milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu Avustralya yarışını 10. sırada bitirdi.

Geçen sezon Avrupa Superstock 1000 Şampiyonası’nda ikinci olan milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, Kawasaki Puccetti takımıyla mücadele ettiği Dünya Superbike Şampiyonası’nda 10. oldu. Avustralya’nın Phillip Adası pistinde milli sporcumuz iyi bir yarış çıkardı. Hızlı pilotların arasında kendine yer bulan Razgatlıoğlu, 22 tur sonunda damalı bayraktan 10. sırada geçti. Milli sporcumuz bu sonuçla genel klasmanda 12. sıraya yükseldi.

RAZGATLIOĞLU İLK YARIŞINDA 13. OLDU

Dünyanın en iyi pilotlarının yarıştığı Superbike’da mücadelesine 9. cepten başlayan genç sporcumuz cumartesi günü yapılan ilk yarışı 13. sırada tamamladı.

Yarışı değerlendiren milli sorcumuz: “Bugün zor bir yarıştı. Bazı kavrama sorunları ve elektronik anlayışındaki zorluklar yaşadım, ayrıca lastikler çabucak aşınmaya başladı ve bu da bisikletin üstesinden gelmemi engelledi. İlk kez 10 veya 12 tur simülasyon yaptıkça, yarış mesafesinin tamamını kapattım. Ön adım gerçekten inanılmazdı ve bitiş çizgisine sadece 13’üncü giden diğer binicilerle savaşmak için zaman kaybettim.” dedi.

Dünya Superbike Şampiyonası’nın ikinci ayağı 24-25 Mart’ta Tayland’da yapılacak.

TMF