Süpermotocularımız Kupaları Topladı

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Bulgaristan’da yapılan FIM Avrupa ve Balkan Süpermoto Şampiyonaları’nda 5 sporcumuz ödül kürsüsüne çıkarken, milli sporcumuz Avrupa Şampiyonu oldu.

FIM Avrupa ve Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonaları Bulgaristan’ın Pleven şehrinde yapıldı. Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nın son ayağında SM85 sınıfında Deniz Öncü iki etaplık yarışta rakiplerini geride bırakıp, Avrupa şampiyonluğunu elde etti. İkizi ise damalı bayrağı ikinci sırada görerek Avrupa ikinciliğine uzandı. Bu sınıfta yarışan ise beşinci sırada kaldı.

SM3 sınıfında sezon boyunca büyük mücadele veren Mücahit Talha Zengin yarışta üçüncü olmasına rağmen 2015 sezonunu Avrupa ikincisi olarak tamamladı. Bu sınıfta Bulgar rakiplerini geride bırakan Asrın Rodi Pak 4. Ayak yarışını kazanarak ödül kürsüsünün birincilik basamağına çıktı. Diğer sporcumuz Muhammed Hamza Zengin ise altıncılıkla yetindi.

Balkan Şampiyonası’nın SM65 sınıfında Ares Stefan Bengiç ikinci olarak ilk kez Balkan ikinciliğini elde etti. Türkiye takımlar sıralamasında da ikinci oldu.

HARUN ÇABUK JEREZ’DE ALTINCI OLDU
Bu sezon Avrupa Gençler Kupası’nda ilk kez yarışan milli sporcumuz Harun Çabuk sezonun yedinci yarışını 6. sırada tamamladı. Jerez pistinde (4,423 mt.) oldukça iyibir yarış çıkartan Çabuk bu sonuçla genel klasmanda 10.’luğa yerleşti. Öte yandan FIM Avrupa Superstock 600 Şampiyonu milli sporcumuz hafta sonu ağrıları artınca İspanya yarışına

FAZLI ERÇELİK’TEN İLK YURTDIŞI TECRÜBESİ
Kenan Sofuoğlu ve Harun Çabuk’un ardından genç sporcumuz Yiğit Fazlı Erçelik ilk kez Hollanda’da Moriwaki 250 Junior Kupası’nda mücadele etti. Assen pistinde genç sporcumuz; Hollanda, Almanya, Finlandiya, Brezilya, Galler, Macaristan, İngiltere’den gelen yarışçılarla mücadele etti. İki etap halinde yapılan yarışlarda genç sporcumuz 19. oldu.

TMF

Bunlar da hoşunuza gidebilir...