Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası’nın son ayağını 5. sırada bitirdi.

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası’nın son ayağını 5. sırada bitirdi. Turkish Team pilotu, 2019 sezonunu Bağımsız Sürücüler klasmanında birincilikle tamamladı.

Dünya Superbike Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, 315 puanla sürücüler klasmanında sezonun beşincisi oldu. Katar’ın Losail pistinde yapılan yarışlara dünya üçüncülüğü hedefi ile çıkan Razgatlıoğlu, üç yarıştada aksilikler yaşadı. Katar yarışları sonunda milli sporcumuz genel klasmanı 5., Bağımsız Sürücüler klasmanını da birincilikle tamamladı. Turkish Puccetti takımı ise 2019 yılının Bağımzsız takımlar şampiyonu oldu.

Yarıştan sonra Toprak Razgatlıoğlu, “2019 Dünya Şampiyonası’nı 5. sırada tamamladık ve bu sene özellikle Turkish Puccetti Racing Team ile birçok podyum gördük. İlk defa Türk takımı ile dünya şampiyonasında 1. olduk. Sezonu en iyi Bağımsız sürücü ve takım birinciliğini aldık. Bana bu imkanları sağlayan Kenan Sofuoğlu abime ne kadar teşekkür etsem az. Onun sayesinde buralardayım. İnşallah daha da iyi olacağız. Destek olan herkese çok teşekkür ederim. Yeni sezonda yeni takımla görüşmek üzere.” diye konuştu.

2019 BAĞIMSIZ YARIŞÇILAR PUAN DURUMU (İlk Beş)

1. TOPRAK RAZGATLIOĞLU (TÜRKİYE) TURKISH TEAM 315 Puan

2. Marco Melandri (İtalya) 177 Puan

3.Loris Baz (Fransa) 138 Puan

4. Jordi Torres (İspanya) 135 Puan

5.Sandro Cortese (Almanya) 134 Puan

2019 WORLD SBK PUAN DURUMU (İlk Beş)

1. Janothan Rea (İngiltere) 663 Puan

2. Alvaro Bautista (İspanya) 498 Puan

3. Alex Lowes (İngiltere) 341 Puan

4. Van Der Mark (Hollanda) 327 Puan

5. TOPRAK RAZGATLIOĞLU (TÜRKİYE) TURKISH TEAM 315 Puan

TMF