Can Öncü Birinciliği Kıl Payıyla Kaçırdı

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Red Bull MotoGP Rookies Kupası’nda milli sporcumuz Can Öncü, çok az bir farkla birinciliği kaçırdı. Yarışta Can Öncü ikinci olurken, ikizi Deniz Öncü’de altıncı sırada yer aldı.

Red Bull MotoGP Rookies Kupası’da sezonun ikinci ayağı İtalya’nın Mugello pistinde (5,245 km) yapıldı. Milli takımlar kaptanımız Kenan Sofuoğlu’nun yetiştirdiği genç sporcularımızdan Can Öncü, 15 turluk yarışta rakipleriyle başa baş bir mücadele sergiledi.

Son tura lider gireren 2003 doğumlu sporcumuz, virajda arka tekeri kaymasına rağmen yarışı bırakmadı. Finiş çizgisine kadar mücadeleyi bırakmayan Can Öncü, çok az bir farkla birinciliği Japon rakibine kaptırdı. Aynı yarışta kupa hedefiyle start alan Deniz Öncü’de zaman zaman ilk üçe çıksa da yarıştan 6.lıkla ayrıldı.

Yarışta hata yaptığını belirten Can Öncü, “Yarışta önden gidip kopmanın bir yolu yoktu, çünkü pistin heryeri kayıyordu. Denedim ama kaçamadık. Son turda doğru pozisyonda olmamız gerektiğini biliyordum. Ama sonra küçük bir hata yaptım ve tekerlek kayarak virajda açılmama neden oldu. Kazanmak için savaştım ve neredeyse finiş çizgisinde rakibi geçecektim. Sonuçta iyiyim ve mutluyum. Assen’den daha iyi olmak için çok çalışacağım. Motosikletim iyiydi ve herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

İTALYA YARIŞ SONUCU

1. Yuki Kunii (JAPONYA)
2. Can Öncü (TÜRKİYE)
3. Adrián Carrasco (İSPANYA)
4. Carlos Tatay (İSPANYA)
5. Xavier Argitas (İSPANYA)
6. Deniz Öncü (TÜRKİYE)

RED BULL ROOKİES KUPASI PUAN DURUMU

1. Can Öncü (TÜRKİYE) 65 puan
2. Carlos Tatay (SPA) 58 puan
3. Yuki Kunii (JAP) 40 puan
4. Deniz Öncü (TÜRKİYE) 39 puan

RED BULL ROOKİES KUPASI 2018 TAKVİMİ

30 Haziran – 01 Temmuz: HOLLANDA/Assen
14-15 Temmuz: ALMANYA/Sachsenring
11-12 Ağustos: AVUSTURYA/Red Bull Ring
08 Eylül: İTALYA/Misano
22-23 Eylül: İSPANYA/Aragon

TMF