Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi Kapılarını Açıyor!

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi 26-27 Kasım tarihlerinde Türkiye Motokros Şampiyonası’nın final yarışı ile kapılarını açacak.

Ayfonkarahisar Valiliği’nin himayelerinde Afyonkarahisar Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun iş birliğiyle yapılan “Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi” kapılarını 26-27 Kasım tarihlerinde Türkiye Motokros Şampiyonası’nın final yarışı ile Türk sporuna açacak. 2016 şampiyonlarının belli olacağı sezon finalinde Türk sporcuların yanı sıra yabancı yarışcılar da Afyonkarahisar’da görücüye çıkacak.

Türkiye Motokros Şampiyonası Afyonkarahisar yarışının tanıtım toplantısı temeli 5 gün önce atılan Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde düzenlendi. Tanıtım toplantısına Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Yunus Tortop, Türkiye Motosiklet Federasyonu Teknik Asbaşkanı Ogün Baysan, TMF Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke ile yerel idareciler katıldı. Açılış konuşmasını yapan Türkiye Motosiklet Federasyonu Teknik Asbaşkanı Ogün Baysan, “Pist 1.650 metre uzunluğunda ve 13 rampadan oluşuyor. FIM kuralları çerçevesinde en teknik pisti buraya inşaa ediyoruz. Amacımız Afyonkarahisar’da Dünya Şampiyonası’nı yapmak. Çalışma ekibimiz çok iyi ve hızlı. 26-27 Kasım’daki Türkiye Motokros Şampiyonası’nın finaline parkurumuz herşeyiyle yetiştireceğiz” dedi. Asbaşkan Ogün Baysan, Süperenduro ve Süpermoto pistlerinde çalışmalarının devam ettiğini de belirtti.

TMF