17 sporcu Bulgaristan ve İspanya’da ülkemizi temsil edecek

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Balkan Motosiklet Birliği (BMU) Avrupa Pist ve Süpermoto Şampiyonaları ile İspanya Süperbike Şampiyonası’nda 17 sporcu ülkemizi temsil edecek.

BMU Avrupa Pist ile Avrupa ve BMU Avrupa Supermoto Şampiyonaları Bulgaristan’ın Pleven şehrinde 31 Ağustos – 1 Eylül tarihlerinde yapılacak. Dolna Mitropolia Pisti’nde düzenlenecek BMU Avrupa Pist Şampiyonası’nda ülkemizi Furkan Eryılmaz, Ares Stefan Bengiç, Galip Yazıcı, Ömer Utku Karpuz, Mehmet Torun ve Semih Suna temsil edecek. Şampiyonada SBKS 600 sınıfında Furkan Eryılmaz liderliğini sürdürürken, SBKS 1000 sınıfında Kadir Erbay ikinci sırada yer alıyor.

Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan, Romanya, Moldova, Arnavutluk, Avusturya, Slovenya, Makedonya’dan sporcuların katılacağı Avrupa ve BMU Avrupa Supermoto Şampiyonası’nda Emir Abay, Egehan Çalhan, Selen Tınaz, Baran Bulut Kocaman, Akil Ulusan, Aras Efe Yıldırım, Irmak Yıldırım, Salih Yiğit Teker, Ares Stefan Bengiç ve Berkay Demir 65-85 cc ve S3 sınıfında yarışacak.

RODİ PAK İSPANYA’DA TER DÖKECEK

Sezon boyunca İspanya Superbike Şampiyonası’nda mücadele eden milli sporcumuz Asrın Rodi Pak, 5. Ayak yarışı için Albacete Pistine (3,550 m) çıkacak. Milli sporcumuz, ESBK’da 29-30 Ağustos tarihlerinde serbest antrenmanlara katılcak. 31 Ağustos Cumartesi günü sıralama, 1 Eylül Pazar günü TSİ 15:00’da 19 turluk yarış Albacete Pistine start alacak.

TMF