Toprak Razgatlıoğlu Zirvede

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Dünya Superbike Şampiyonası’nın İngiltere etabında iki birincilik elde eden milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu şampiyonada liderliğe yerleşti.

Dünya Superbike Şampiyonası’nda sezonun dördüncü etabı İngiltere’deki 4 kilometre uzunluğa sahip Donington Park Pisti’nde yapıldı. Pata Yamaha with Brixx WorldSBK takımıyla mücadele eden milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu iki gün süren yarışları büyük bir başarıyla elde ettiği birincilikle tamamladı.

Hafta sonu Donington Park’ta çifte zafer kazanan milli pilot Razgatlıoğlu, genel klasmanda İngiliz Jonathan Rea’yi geçerek liderliğe yükseldi.

Pilotlar klasmanında Toprak Razgatlıoğlu 183 puanla zirvede yer alırken, Jonathan Rea 181 puanla ikinci, Scott Redding 117 puanla üçüncü sırada bulunuyor.

Hafta sonunu değerlendiren Razgatlıoğlu, “Yarış kolay değildi çünkü her turda kazanmak için zorluyordum. Jonathan’ı takip ettim. Çünkü üç kez neredeyse ön lastiği kaybediyordum. Ben de “tamam, şimdi Jonny’yi takip ediyorum ve sona yaklaşıyoruz” diyordum ama o büyük bir hata yaptı ve kaza yaptı. Bundan sonra tutarlı bir tur zamanı için çabaladım ve motosikleti takıma geri getirdim. Sanırım en sevdiğim pist Donington Park çünkü 2018 ve 2019’da iki kez podyumda ikinci sıradaydım. Bu yıl iki zafer kazandım. Bu yüzden gerçekten mutluyum ve Yamaha’ya ve ekibime tekrar teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

TMF