Razgatlıoğlu’ndan Tarihi Başarı

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

İngiltere’de yapılan Dünya Superbike Şampiyonası’nda milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu ikinci olarak büyük bir başarıya imza attı.

Milli Takımlar Kaptanımız Kenan Sofuoğlu’nun emekliye ayrılıp, bayrağı devrettiği milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası’nda ikinci olarak Türk motor sporları tarihinde büyük bir başarıya imza attı. Donington Park pistinde (4,023 km) yapılan yarışta Kawasaki Puccetti takımıyla boy gösteren genç sporcumuz, mükemmel bir performans sergiledi. 23 tur boyunca rakipleriyle başabaş mücadele eden Razgatlıoğlu, damalı bayraktan ikinci sırada geçerek bu sınıfta ilk kez kupa kaldırdı. İngiltere yarışını Hollandalı Van Der Mark kazanırken, Dünya Şampiyonu Jonathan Rea, Toprak Razgatlıoğlu’nun ardından üçüncülüğü elde etti.

RAZGATLIOĞLU GURURUMUZ OLDU

Dünya Superbike Şampiyonası’nda ilk podyumunu yapan genç yeteneğimiz ülkemizi büyük sevince boğdu. Donington Park pistinde gurbetçilerimiz Ay-Yıldızlı bayrağımızla genç yeteneğimize büyük destek verdi.

İlk kupasını kazandığı için çok mutlu olduğunu belirten Razgatlıoğlu, Dünya superbike şampiyonasında ilk podyumumu gördüm çok mutluyum. Şükürler olsun, herkese teşekkür ediyorum. Yanımda şuan olamasa da sürekli her antrenman öncesi ve sonrası telefon açan, bana destek olan kenan Sofuoğlu abime de teşekkür ediyorum. Onun sayesinde buradayım. Bu anı babamın da yaşamasını isterdim. Mekanı cennet olsun. İnşallah daha iyilerini yaşayacağız.” diye konuştu.

Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, genel klasmanda 78 puanla 8. sırada yer alıyor.

İNGİLTERE 2.YARIŞ SONUCU (İLK 5)

1-60 Michael van der Mark –  Yamaha 23 Tur
2-54 TOPRAK RAZGATLIOĞLU – Kawasaki 23 Tur
3-1 Jonathan Rea – Kawasaki 23 Tur
4-22 Alex Lowes –  Yamaha 23 Tur
5-7 Chaz Davies –  Ducati 23 Tur

İNGİLTERE 1.YARIŞ SONUCU (İLK 5)

1-60 Michael van der Mark –  Yamaha 23 Tur
2-1 Jonathan Rea – Kawasaki 23 Tur
3-66 Tom Sykes –  Kawasaki 23 Tur
4-22 Alex Lowes –  Yamaha 23 Tur
5-32 Lorenzo Savodori –  Kawasaki 23 Tur
21-54 TOPRAK RAZGATLIOĞLU – Kawasaki 23 Tur

TMF