Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 20. Yılında Madalya Rekoru

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF), 2023 yılı şampiyonları için İstanbul’da ödül töreni düzenledi. Bahçelievler Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen törende, ulusal ve uluslararası organizasyonlarda dereceye giren 229 sporcu ve kulübe ödülleri Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde TMF Şampiyonlar Ödül Töreni’nde verildi.

Törende konuşan TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, federasyon olarak 20. yıllarını kutladıklarını belirterek, “Ülkemizde motosiklet sporlarını bir noktaya taşıma hedefinde olduk. Çok genç bir federasyonuz ama 64 tane amatör spor federasyonu içinde uluslararası başarıda ilk 3’teyiz. Medya görünürlüğünde ilk 5 içindeyiz. Bu başarıları hep birlikte camiamızla kenetlenerek elde ettik.” dedi.

Uçar, 2023 yılında sporcuların elde ettiği başarılara da değinerek, “Motor sporları alanında geride bıraktığımız yıl sporcularımız ülkemize kazandırdıkları 140 madalya ile rekor kırdılar. Her sene yükselen bir madalya sayımız. Alt yapıdan yüzlerce çocuk geliyor. İlk önce çocuklarımızın anne ve babalarına sonra da hocalarına çok teşekkür ediyorum. İnşallah 20. yılımızda da ay yıldızlı bayrağımızı gururla dünyanın her yerinde taşımaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.