Süper Enduro’da Sezonun İlk Mücadelesi

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nda sezonun ilk mücadelesi 03-04 Haziran tarihlerinde Afyonkarahisar’da yapılacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Süper Enduro Şampiyonası Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleri ile 03-04 Haziran 2017 tarihlerinde Afyon Motor Sporları Merkezi’nde yapılacak. Afyon Motor Sporları Merkezi’nin ekstrem parkurunda toplu start alacak yarışçılar, birbirinden farklı ve zorlu engelleri geçmeye çalışacak. Şampiyonanın açılış ayağı 03 Haziran Cumartesi günü sıralama yarışı ile başlayacak ve 04 Haziran Pazar günü final yarışları yapılacak.

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın magazin startı 03 Haziran Cumartesi günü saat 13:00’da Anıt Park Zafer Müzesi’nin önünden verilecek. Afyon Motor Sporları Merkezi’ndeki yarışlar 04 Haziran Pazar günü NTVSPOR’dan saat 13:00-14:00 arası naklen yayınlanacak.

DERECEYE GİREN SPORCULARA PARA ÖDÜLÜ
Türkiye SüperEnduro Şampiyonası açılış yarışında Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı tarafından sporcularımıza para ödülü dağıtılacak. SüperEnduro GP, Prestij, Usta, Hobi, Genç ve Veteran sınıflarında ilk üç sırayı alacak yarışçılara Afyonkarahisar Belediyesi para ödülü verecek. SüperEnduro GP sınıfının Birincisine 1.000 TL, İkincisine 500 TL, Üçüncüsüne 300 TL, Prestij, Usta, Hobi, Genç ve Veteran sınıflarının Birincisine 800 TL, İkincisine 500 TL ve Üçüncüsüne 350 TL para ödülü Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı tarafından takdim edilecek.

MOTOR SPORLARININ YENİ YÜZÜ AFYONKARAHİSAR
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, bu yıl birbirinden farklı organizasyonlara Afyon’da ev sahipliği yapacaklarını söyledi. Motor sporları alanında yaptıkları yatırımların meyvelerini yavaş yavaş topladıklarını belirten Burhanettin Çoban, “Belediyemizin imkanlarıyla 21 günde tamamladığımız Afyon Motor Sporları Merkezi’ni artık ülkemiz ve ülkemiz dışındaki insanlar tanıyor ve biliyor. Geçen sene start verdiğimiz Türkiye Şampiyonaları kaldığı yerden ilimizde devam edecek. Bunlardan ilkini 03-04 Haziran tarihlerinde 160 dönüm alana kurulu Afyon Motor Sporları Merkezi’nde yapacağız.” dedi.

Afyonkarahisar için yeni projelerin devam ettiğini söyleyen Başkan Çoban, “İlimiz adına Termal ve Sağlık Turizminin yanına Spor Turizmini de ekliyoruz. Motorsporları alanında yeni projeleri en kısa sürede ilimize kazandırmaya devam edeceğiz. Afyonkarahisar uluslararası büyük organizyonlara yakın zamanda inşallah ev sahipliği yapacak” diye konuştu.

TMF