Motosikletli Gönüllüler Görev Başında

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Türkiye Motosiklet Federasyonu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde Vefa Sosyal Destek gruplarına katkı sunmak amacıyla binlerce motosiklet gönüllüsü ile göreve başladı.

İçişleri Bakanlığı’nın izni ile Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun başlattığı ‘Bin Motosikletli Gönüllü’ projesinde başta TMF Yönetim Kurulu Üyeleri, sporcular, turizm komisyonu üyeleri, eğitmenler, hakemler ve motosiklet tutkunları sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde gönüllülük esasıyla ülke genelinde ihtiyaç sahiplerine hizmet veriyor. Gönüllüler, vatandaşlar tarafından Vefa grubuna gelen ilaç, gıda ve temizlik gibi temel ihtiyaç maddelerini hızlı şekilde adreslerine ulaştırılması ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş ve üstü vatandaşlara kolonya ve maske dağıtımında önemli rol üstleniyor.

VALİ ŞAHİN: MOTOSİKLETÇİLER VEFA GRUPLARINA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK
Ankara Vali Vasip Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 100. yıl dönümünü kutladı ve Ramazan ayının Türk milletine huzur, sağlık ve bereket vesilesi olması temennisinde bulundu. Kampanyanın Vefa Sosyal Destek Grupları’na büyük katkı sağlayacağını belirten Şahin, sözlerine şöyle devam etti: “Motosikletli gönüllü arkadaşlarımıza ve şu ana kadar görev almış gönüllü ve kamu görevlisi Vefa Destek Grubu üyelerine de huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İnşallah bu güzel bir örnek olur ve dalga dalga başka örneklerle Vefa Destek Grupları’mız daha da büyüyerek güçlenir. Amacımız bu salgınla mücadelede devletimize, milletimize destek vermektir.”

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, federasyon olarak sosyal dayanışmaya, birlik ve beraberliğe katkı amacıyla projeyi düzenlediklerini belirtti.

Projeye sporculardan, turizm komisyon üyelerinden ve motosiklet tutkunlarından binlerce başvuru aldıklarını belirten Başkan Uçar, “Türkiye’nin her şehrinde hizmet vermek üzere ‘1.000 Motosikletli Gönüllü’ projesini başlattık. Saatler geçmeden 3 bine yakın motosiklet tutkunu, ‘Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde hizmet verebiliriz’ diye başvuruda bulundu. Biz de listemizi oluşturarak İçişleri Bakanlığımıza ulaştırdık. Perşembe gününden itibaren motosikletli arkadaşlarımız ihtiyaç sahiplerine ekmek, süt, ilaç ne ihtiyaçları varsa götürmeye başladılar. Bu projeye katılan ve destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.” dedi.

TMF