Bajaj Dominar 400 ile Kontak Kapatmadan 60 Saatte Türkiye Turu

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 3 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Bajaj, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek 2017 yılı mayıs ayında sektöre sunulmuş olan üstün özelliklerle donatılmış modeli Dominar 400 ile hiç kontak kapatmadan gerçekleştirdiği Türkiye turunu başarıyla tamamladı. Kuralkan’ın 11 uzman sürücü ekibinin sırayla kullandığı tek bir Dominar 400 ile 60 saat süren turda toplam 4 bin 192 kilometre yol kat edildi.

Kuralkan Holding bünyesinde bulunan ve dünyanın üçüncü büyük motosiklet üreticisi Bajaj, Türkiye’de bir ilke imza attı. Gösterişli gövdesi, yüksek torku, konforlu sürüş kabiliyeti ve “sport tourer” uzun yol motoruyla dikkat çeken tek bir Dominar 400’ün, hiç kontak kapatmadan 60 saatte tamamladığı Türkiye turunda motor, 11 sürücü tarafından dönüşümlü olarak kullanıldı. 26 Eylül tarihinde İstanbul Kuralkan Bilişim Otomobil Fabrikası önünde başlayan ‘Dominar 400 Kesintisiz Türkiye Turunda’  toplam 4 bin 192 kilometrelik mesafe kat edildi ve bu benzersiz sürüş deneyimi hiçbir teknik sorun yaşanmadan 28 Eylül’de İstanbul’da son buldu.

Her türlü yol şartında denenen ve yakıt alımları hariç motoru stop edilmeyen “Dominar 400, Kesintisiz Türkiye Turu” Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Denizli, Antalya, Konya, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Bitlis, Van, Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Bolu, Düzce, Sakarya ve İzmit güzergâhında gerçekleşti. Kat edilen güzergâhta motorun her türlü iklim ve coğrafi koşullardaki tüm teknik özellikleri ile beraber Türkiye’nin her noktasında güvenle seyahat edilebileceği de test edilmiş oldu.

Uzman sürüş ekibi yollardaydı

“Dominar 400 Kesintisiz Türkiye Turu”, Bajaj’ın sosyal medya hesaplarından da canlı olarak yayınlandı. Motor tutkunlarının büyük bir heyecanla takip ettiği ve sorunsuz bir şekilde sona eren tura Kuralkan’ın uzman sürüş ekibi katıldı.