Uçar’dan Kenan Sofuoğlu’na destek

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Moto2 Grand Prix’inde İspanyol pilot Julian Simon’a çarptığı gerekçesiyle organizasyonu tarafından hakkında soruşturma başlatılan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nun arkasında olduklarını söyledi.

Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Barcelona yarışmasında Sofuoğlu’nun talihsiz bir kaza geçirdiğini belirterek, kazayla ilgili soruşturmanın ise kendilerini tereddütte bıraktığını bildirdi.

Kenan’ın her yarışmada yaşanan kazalardan birisini yaşadığını ifade eden Uçar, ”Eğer bize farklı uygulama yaparlarsa, gerekli girişimlerimizi yapacağız. Biz Kenan’ın arkasındayız. Her türlü desteği vereceğiz” dedi.

Milli motosikletçinin de geçen yıl Dünya Supersport Şampiyonası’nda benzer kazaya maruz kaldığını anımsatan Uçar, ”Geçen yıl Eugene Laverty, aynı şekilde Kenan’a çarptı. Kenan dünya şampiyonluğundan olabilirdi. Bu kazalar motosiklet sporunda pilotların başına gelebiliyor. Eğer Kenan’a çifte standart uygulanırsa, biz de gerekeni yaparız. Organizasyon şirketinin kendi sporcularını korumak için böyle bir karar vereceğini sanmıyorum. Profesyonel şirketin böyle amatör karar alacağını düşünmüyorum” diye konuştu.

Kenan Sofuoğlu, pazar günü koşulan Barcelona yarışmasında 15. turda 3. sıradayken önünde giden İspanyol pilot Julian Simon’a virajda arkadan çarparak kaza yapmış ve Simon’un ayağı kırılmıştı.

Kaynak:NTV Spor

Bunlar da hoşunuza gidebilir...