Uçar ve Sofuoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Gül’e Ziyaret

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı ile Dünya Şampiyonu milli motosikletçi ’nu kabul etti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dünyaca ünlü milli motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu ve Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar’ı İstanbul Tarabya Köşk’ünde kabul etti. TMF Başkanı Uçar ile Sofuoğlu, Tarabya Köşkü’ndeki görüşmeye motosikletleriyle geldi. Köşkteki kabul 45 dakika sürerken, Kenan Sofuoğlu, Abdullah Gül’e kaskını hediye etti. TMF Başkanı Uçar, Sofuoğlu’nun, İstanbul ve Fransa etaplarındaki şampiyonluklarının ardından Cumhurbaşkanı Gül’ün kendilerini davet ettiğini belirtti. Sofuoğlu’nun son 5 yarışın 4’ünü kazanarak dünya ikincisi olmayı garantilediğini hatırlatan Uçar, Cumhurbaşkanı Gül’e federasyonun çalışmalarından bahsettiklerini kaydetti.
Başkan Uçar, “Motosiklet Federasyonu olarak Hakkari, Tunceli, Bingöl ve Malatya’da gerçekleştirdiğimiz yoğun eğitimlerden bahsettik ve gerek Hakkari’de gerekse Kayseri’de yapmayı planladığımız yarış pistleriyle ilgili, hem kendilerinden destek istedik hem de bilgi arz etmiş olduk. Dolayısıyla tekrar tekrar kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI’NIN TELEFONLARI MORAL OLDU
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kazandığı son yarışların ardından kendisini arayıp tebrik ettiğini söyleyen Kenan Sofuoğlu, “Telefon etmişti moral olsun diye. Son iki yarışı kazandım. Son yarıştan sonra arayıp tebrik etmişti. Artık seni bekliyorum” demişti. Onun üzerine Fransa yarışı vardı. Gittim birinci oldum geldim. Kendisine şunu söyledim: Telefonunuzdan beri yarışların hepsini kazanıyorum. Bu sezon istediğim gibi gitmedi. Yarışların hepsini kazanıyorum ama son 5 yarışın 4’ünü kazandım” şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Gül’ün kendisine 2014 ve 2015’le ilgili planlarını sorduğunu aktaran Sofuoğlu, “Ben de imkanlar sayesinde dünya şampiyonasında en iyi şartlarda yarıştığımı anlattım. Tabi bana şöyle bir sorusu oldu: ‘Türkiye’de niye büyük markalar sana destek çıkmıyor’. Bende Türkiye’deki motor sporlarındaki durumdan bahsettim. İstanbul Parkla alakalı yarış videosunu beraber izledik. Gerçekten etkilendi çok hoşuna gitti.

SOFUOĞLU YARIŞ KASKINI HEDİYE ETTİ
Görüşmeye motorla gelmesini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün istediğini belirten Sofuoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü: “İlk defa böyle bir şey yaşandı. Buraya motosikletle gelindi. Kendisinin ilgisini duyduktan sonra ben mutlu oldum. Özellikle videoyu izlerken hayret içinde kaldı. Motor sporları ülkemizde pek izlenmediği için bu konularda herkesin yavaş yavaş bilgisi olmaya başladı. Onun bu kadar ilgisi olması gurur vericiydi…Tekrar Türkiye’de yarışırsam kupayı kendi elinden almak istediğimi söyledim. Kendisine İstanbul Park’ta kullandığım kasklardan birini hediye ettim. Bu kasklardan 3 tane var. Birini sayın spor bakanımıza hediye ettim. İkincisini Cumhurbaşkanımıza. İnşallah yakın tarihte sayın başbakanımızla görüşürsek, İstanbul parkta kullanıdığım kırmızı kasklardan birini de ona hediye edeceğim.”

CUMHURBAŞKANI GÜL’DEN SOFUOĞLU’NA ÖVGÜ
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Twitter hesabından, Tarabya Köşkü’nde kabul ettiği milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nu kabulüne ilişkin twitler attı. Sofuoğlu’nun başarılı bir sporcu olduğunu belirten Gül, Twitter’da şunları belirtti: “Kenan Sofuoğlu, çok popüler spor dallarından biri olan motosiklet yarışlarında olağanüstü başarılar kazanan bir sporcumuz. 3 kez dünya şampiyonu olan sporcumuzu bugün Tarabya’da kabul ettim. Kendisi bana Sakarya’dan motosikletiyle geldi.”

TMF

Bunlar da hoşunuza gidebilir...