Türkiye Pist ve Supermoto Şampiyonası İstanbulpark ‘ta

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Dünya’nın en iyi pistleri arasında yer alan İstanbulpark nefes kesen yarışlar ve şovlara sahne olacak.

Dünyanın en gözde spor aktivitelerinden olan ve iki hafta önce ve Doğu Avrupa Şampiyonasıyla İstanbulpark’ta pist sezonunu açan federasyonumuz bu hafta da hız kesmeden Türkiye Pist ve Supermoto Şampiyonasıyla devam ediyor.

5 bin 378 mt uzunluğunda 18 virajdan oluşan, Dünyanın en gözde pistleri arasında yer alan İstanbulpark yarış pisti, daha bir önceki yarışın terini soğutmadan bu hafta da Türkiye Pist Şampiyonasının startını verecek?

Türk yarışçılarının mücadele edeceği Türkiye Pist Şampiyonası 4.Ayak yarışı ve Türkiye Supermoto Şampiyonası 3.Ayak yarışı 30 ? 31 Temmuz 2011 tarihlerinde İstanbulpark’da nefesleri kesecek.

Pist kategorisinde 1000cc (A-B-C), 600 cc (A-B-C), 125 cc, Supermoto kategorisinde SM (A-B), Gençler ve Minikler sınıf yarışlarının ardından günün en güçlü yarışı TMF KUPASI yarışıyla yarışseverlere muhteşem bir haftasonu hazırlanıyor.

Federasyonun seyircilere ücretsiz sunduğu bu yarışlarda, ayrıca özel hazırladığı gösteri sürprizlerin de yarışseverleri büyüleyecek?

29 Temmuz Cuma günü yapılacak teknik kontrollerin ardından, 30 Temmuz Cumartesi günü sıralama turlarına geçilecek. Yarışların yapılacağı 31 Temmuz Pazar günü ise motosikletçilerin nefes kesen mücadelesine sahne olacak. Yarışlara yaklaşık 130 yarışçı bekleniyor.

Tüm motosiklet ve motorsporları tutkunlarıyla 30-31 Temmuz tarihlerinde İstanbulpark Pisti’nde buluşmak ümidiyle…

Yarış Programlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Pist Yarış Programı
Supermoto Yarış Programı

Kaynak TMF

Bunlar da hoşunuza gidebilir...